Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Hatchback

zimoch, 9 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Rok produkcji 2005
Ford Mondeo III Hatchback 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i dźwięk V6 przy rozsądnym jak na taką moc spalaniu.
Zawieszenie : Zbieżność
Zawieszenie : Układ kierowniczy , maglownica, wspomaganie.
Autko nie bez wad ale dające ogromną frajdę z jazdy. Jakość plastików na średnim poziomie. W mojej wersji mam wszystko co może samochód posiadać i naprawdę jestem z niego zadowolony
Nic dodać nic ująć. 220 KM pracuje bardzo kulturalnie. V6 ciągnie od dołu bardzo przyjemnie. Auto sunie dostojnie na niższych obrotach a na wyższych czuć adrenaline
Prawdopodobnie pada u mnie synchronizator drugiego biegu. Poza tym biegi wchodzą jak w masło. Troszkę za szybko można/ trzeba wrzucać 6tkę
Od długiego czasu zmagałem się ze złym ustawieniem geometrii w samochodzie , ale w sumie to nie wina auta ale poprzedniego właściciela/i Zawieszenie jest idealnym kompromisem pomiędzy sportem a komfortem.
Gdyby nie czyjniki cofania z tyłu byłoby dużo gorzej. Już w poprzednim mk3 miałem trudność z oceną gdzie kończy się auto.
Temomat, radio, szyberdach wygodne fotele - to co zaliczam na plus do ergonomii.
Autko ma podgrzewane fotele, przednią szybę - grzeje sie stosunkowo szybko. Klima działa bardzo dobrze , ale zauważyłem że fordy mają jakąś przypadłość z klimatyzacją. To mój drugi Ford co ma problem brzydkim zapachem przy włączonym nawiewie (bez klimy) gdy na zewnątrz jest ciepło - co roku odgrzyubianie się kłania
Mam 191 i z przodu mam fotel na maksa do tyłu- ale jest ok. Na brak miejsca nie narzekam z przodu. Z tyłu jest gorzej ale tam nie jeżdzę :)
Po przesiadce z TDDI - nastała błoga cisza
Auto spala tyle ile się mu gazu naciśnie :) W mieście (ok 40000 mieszkańców) gdzie maksymalny bieg to 4rka na krótkich trasach spalanie wynosi 16-18 l /100km W tasie na 6tce - 90km/h = 7,5 110km/h = 8,5 140km/h = 10
Za tą cene nie kupi się takiego auta z takim wyposażeniem w takim roczniku z takim siknikiem
Naderwał mi się fotel kierowcy - od ciągłego wsiadania i wysiadania.
W tamtym roku - zregenerowałem maglownice, wymieniłem pompe wspomagania kierownicy, czuje że siada mi synchronizator 2go biegu. Silnik lekko się poci a prawy tłumik z zewnątrz zaczyna łąpać ruda.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW [l/100km]

11,2