Ocena kierowcy - Ford Mondeo II Hatchback

ziareks93, 8 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Ford Mondeo II Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposażenie auta z rocznika 1996 wersja GHIA (klima, el. szyby i lusterka) - czego chcieć więcej ?
Silnik : strasznie sie poci, wymieniane uszczelki co chwile
Układ elektryczny : sypiące się wiązki
Karoseria : troszeczkę gnije, ale jak na te lata rewelacja
Mondziak daje radę jak na swoje lata. Co prawda przebieg prawie 400 tyś i trzeba już coraz więcej dokładać no ale jestem mega zadowolony. Jest to moje pierwsze auto - kupiłem go do nauki jazdy. Obecnie rozglądam się za wersją MK3 z rocznika 20056 również w benzynie i sam chce zagazować. Mondeo zapewnia wysoki komfort podróżujących z uwagi na miejsce - ogrom! Polecam każdemu model Mondeo - lejesz i jedziesz.
Silnik mimo wysokiego przebiegu nadal pracuje równo i nadal nie ma wycieków - rewelacja. Szkoda, że współczesne auta nie mogą się pochwalić taką niezawodmością.
Skrzynia natomiast daje już o sobie znać, ciężko wchodzi 1 oraz 2. (na mrozach) - podejrzewam ubytek oleju. Zamierzam podjechać na sprawdzenie skrzyni mimo dożywotniej gwarancji oleju - Ford chyba się nie spodziewał, że po 20 latach ludzie nadal będą go prowadzić :D
Zawieszenie po remoncie praktycznie zaraz po zakupie - użyte części marki Delphi - polecam. Jak na razie nic się nie dzieje odpukać. Wspomaganie troszkę ciężko chodzi ale na felgach i oponach R16 20555 podobno już tak jest.
Klima, el. szyby i lusterka, radio CD - czegoż chcieć więcej od auta z lat 19967? ?
Rewelacja, z tyłu bez gniecenia mieszczą się 3 osoby!
W tym segmencie Ford mógł się bardziej postarać - to pięta achillesowa nawet serii MK4-5.
Spalanie benzyny w trasie 8l w mieście 10l. Gaz 10l w w trasie 13l w mieście - jak na ten wiek spalanie przy silniku 1.8 jest bardzo przyzwoite.
Za auto zapłaciłem 3500 zł. Przebieg 378tyś ale przynajmniej auto od pierwszego właściciela i serwisowane przez pierwsze 10 lat w ASO i przebieg pewny. Trafił mi się bardzo zadbany egzemplarz.
Jak na razie (używam auta od lutego 2015) to zrobiłem tylko przednie zawieszenie, wymieniłem chłodnice i uszczelkę pokrywy zaworów oraz cały układ WN, czyli przewody i świece NGK oraz cewka NTY - jak ma razie ok.
Sprzęgło!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]