Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Kombi

Rafał P, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2005
Ford Mondeo III Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po tym jak było traktowane przeze mnie na wszelkich nierównościach i progach zwalniających, powinno dostać medal lub chociaż order uśmiechu.
Układ elektryczny : Żarówki z przodu.
Zadbany egzeplarz bezproblemowo poradzi sobie na polskich bezdrożach, zapewniając komfort i fajne, pewne prowadzenie. Tani w eksploatacji.
Kultura pracy zwłaszcza przy zimnym silniku przypomina starego Ursusa ale jak trochę popracuje to jest już lepiej. Silnik dość dobry do tych gabarytów.
W porównaniu do Passata zmienia zdecydowanie płynniej ale potrafi czasem zafałszować. Czasem przeciągnie troche, czasem lekko szarpnie. Generalnie ok.
Mimo masy i rozmiarów, pewnie trzyma się drogi. Przy dobrych gumach można nieźle poszaleć na Mazurskich drogach. Nierówności pokonuje sprawnie. Zawieszenie ciche i PANCERNE.
Gdyby nie wąskie siedziska foteli przednich oraz słabe wygłuszenie kabiny, ocena byłaby wyższa.
Wszystko jest tam gdzie być powinno. Prosto i przejrzyście.
W mojej wersji z automatyczną klimatyzacją nie było problemów z parującymi szybami a nawet jak były to szybko o nich zapominałem. Nawiew daje radę. Grzanie jak to w dieslu. Na krótkie dystanse kożuch i gumofilce, inaczej wilka dostaniesz.
Mam 180cm. Gdybym miał kapelusz to mógłbym jeździć weń przyodziany a do auta wpełzałbym nie zdejmując go z głowy. Miejsca dla kierowcy pod dostatkiem, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach robi robotę? Pasażerowie też nie powinni narzekać.
Jedyny minus to wyciszenie. Nie jest tragicznie ale czasami trzeba zwolnić żeby nie ogłuchnąć. Hałas dokuczliwy przy szybkiej jeździe i przez długi czas. W mieście nieodczuwalny.
Hmmm. Na pełnym baku 800-850km w trasach. Nie jest to rewelacyjny wynik ale przy mojej jeździe nie ma co krytykować. Części tanie jak barszcz. Polecam zamienniki z niższej półki. Dają radę.
Świetny stosunek jakości do ceny. Nie żałuję ani grosza wydanego na ten samochód.
Zrobiłem w 18 miesięcy 100000km i wymieniłem tylko rurę od intercoolera. Eksploatacyjnych nie wymieniam bo to się wymienia w każdym pojeździe. Przynajmniej powinno?
Braaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]