Ocena kierowcy - Ford Mondeo III Sedan

mimonmajster, 18 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 130KM 96kW
Rok produkcji 2002
Ford Mondeo III Sedan 2.0 TDCi 130KM 96kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Oceniam go na 5. Jest idealnym autem, cena nie jest wygórowana, moc świetna jak na taki samochód ( no to nie ST220 ale można sie pobawić i wyprzedzanie nie sprawia problemu (nie trzeba redukować na niższy bieg)) Miejsca bbbbbardzo duzo jak na taki samochod, funkcjonalność bez zarzutów. Jak dla mnie jest to najlepsze autko klasy średniej, ponieważ: PASSAT za drogi, francuzi odpadają (miałem scenica i po 160 tys km nadawał się na złom) stylistyka ponadczasowa. =))))))) NAPRAWDE POLECAM
Silniczek ma moc, dobrze ciagnie na niskich obrotach, całkiem niezła (jak na diesla, w porównaniu do TDI) kultura pracy. Po 140 tys wysiadły pompowtryskiwacze, wymiana kosztowala okolo 8tys
Skrzynia perfekcyjna, bardzo lekko wchodzą biegi i przy tym bardzo precyzyjna, dobrze zestopniowana, minus za brak 6 nadbiegu
Samochód bardzo dobrze spisuje sie na dlugich trasach. Zachowuje równowagę między komfortem a sportem.
Nie narzekam, całkiem dobra.
Ergonomia wyśmienita wszystko bardzo dobrze rozplanowane, łatwy dostęp, czytelność oraz piękna stylistyka, jakość plastików obić drzwi mogła by być lepsza.
Z przodu świetnie, tylko osobom siedzącym na tylnej kanapie troche zimno w nogi, szczególnie w zimę, coś nietak z wentylacją w tamtych punktach. Ogólnie bardzo dobrze spisuje sie automatyczna klimatyzacja, która nie bucha lodowatym powietrzem w letnie dni (przez co często chorowałem na zatoki =(( ) tylko powoli ogrzewa/schładza wozik do odpowiedniej temperaturki.
No tutaj DUZY PLUS. Jest dużo szerszy niż rywale z tej samej klasy, z przodu jak i w tylnej części.
Niemam zastrzezen. Zaczyna chuczeć powyżej 140km/h
Tutaj jest świetnie, można osiągnąć spalanie na trasie (w lato, przy wlaczonej klimatyzacji i 4 osób na pokladzie) w okolicach 6 litrów na 100 =))))
Wystarczy wejść w katalogi niemieckich, francuzkich, itp. konkurentów i mamy rozwiązanie mojej oceny w tej kategori =)))))
Nic się nie psuje, plastiki na swoich miejscach, nie blakną, tapicerka w stanie idealnym po 150 tys km.
120 tys- sprzęgło (kangurki, skrzypienie przy ruszaniu, mozna jezdzic ale lepiej wymienic) 140 tys- pompowtryskiwacze (stracił moc)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 130KM 96kW [l/100km]

7,2