Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007 - Oceń swoje auto

(401 ocen)

Ford Mondeo III Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(623 oceny)

Oceny Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007

1% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 10.09.2009 przez

Z czystym sumieniem moge polecić ten samochód każdemu kto szuka wygodnego i pakownego a przy tym szybkiego i oszczędnego kombi.Jeśli dbamy o samochód i wszystko wymieniamy na czas okaże się naprawdę bezawaryjne.na początku trochę się Forda obawiałem bo słyszałem opinie o nich,ale prawda jest taka każde auto można zajeździć,jak dbasz tak masz.Najczęściej opinie typu Ford g... wort wygłaszaja ludzie którzy wogóle Forda nie mieli,a są święcie przekonani że najlepszy jest np.VW. Jest to już nasz drugi Ford (żona ma Focusa )i jeśli kiedyś będziemy samochód zmieniać to napewno też na Forda.

dodano 27.02.2014 przez

Auto posiadałem niecałe 4 lata sporządzone oczywiście z Niemiec. Przebieg udokumentowany czysty i pachnący w środku od 1 właściciela. Auto sprowadzałem osobiście bez pośredników od poleconego użytkownika. Już pierwsza wizyta u mechanika zapowiadała nieprzyjemności. Po ok. 2 latach użytkowania na polskich drogach spowodowały korozję 3 - ego przelewu wtryskiwacza (wymiana - koszt ok. 300 zł). Następnie raz na 3 miesiące zawisające się wtryskiwacze (najprawdopodobniej ze względu na złą jakość paliwa - pomimo tego, że jeździłem na Vervie) - koszt każdorazowego odkodowania

dodano 26.01.2010 przez

Przestroga dla innych, nie kupujcie tego auta jeżeli nie chcecie mieć problemów. Firma Ford wypuściła bubla, konktrenie układ paliwowy (wtryskiwacze DELPHI i pompa paliwowa), a ludzie się tym zachwycają to zastanawiam się, co jeszcze musi się dziać z tym autem (odpadające koła?) aby wreszcie ludzie przejrzeli na oczy. To najbardziej awaryjne auto w historii firmy Ford ( do czego zresztą sami nieoficjalnie się przyznają) Miły Pan z serwisu powiedział, że i tak ma szczęście bo nie wymieniałem koła dwumasowego co często się zdarza w tym modelu ;(

dodano 12.02.2011 przez

jeżdzi się fajnie i dość komfortowo, samochód jest ładny i funkcjonalny, design ponadczasowy, ale mi sprawia dużo kłopotów, nigdy nie jestem pewny czy za chwilę nie wydam kilkaset, albo kilka tysięcy na naprawę, części drogie i często nie ma zamienników, tak zachwalany silnik to nieporozumienie, wtryski np są droższe niż do bmw i to jest jakaś porażka i tani chwyt marketingowy, dla mnie diesel powinien przejechać 400-500 tys kilometrów bez poważnych usterek wtedy jest sens nim jeździć i wydawać większe pieniądze

dodano 01.01.2004 przez

Ford mondeo 2.0 TDCI (130km), ma naprawdę wspaniały silnik, oszczędny, świetna elastyczność w całym zakresie (nie ma dziur). Świetne zawieszenie, jak w BMW. Duże, pojemne, i stosunkowo tanie biorąc pod uwagę konkurentów.Nie podoba mi sie w nim ogólnie układ nawiewowy, a zwłaszcza nie utrzymanie tej samej temperatury w aucie.Jeżeli klima jest włączona przez cały rok to jeszcze pół biedy, ale jeżeli ją wyłączymy, temperatura w kabinie wariuje.I zamiast skupić się na jeździe, mieszam przyciskami na klimatroniku.

dodano 23.09.2011 przez

Reasumując 4 lata użytkowania to blisko 12000zł wydane na naprawy i niezbędne wymiany - warto ? Zdecydowanie NIE ! Cieszę się niezmiernie, że pozbyłem się tego auta i odciąłem od niego zupełnie. Mimo wszystkich jego zalet, którymi niewątpliwie są moc/moment obrotowy i komfort prowadzenia auto nie zasługuje na miano mało awaryjnego i godnego polecenia, które cieszyło by nie tylko przyjemnością z jazdy ale i małą awawyjnością i poczuciem bezpieczeństwa, niezwawodności podczas długiej jak i któtkiej podróży.

dodano 21.01.2013 przez

Narzekają Ci co kupili igiełki od handlarzy tak zwani naiwniacy. Niestety mentalność Polaków jest taka że im taniej tym lepiej, niestety nie tędy droga. Kupują auta z zachodu skręcone z 400tys km na 150 i mówią że ford gówno wort. 150tys km na zachodzie to mają diesle tym bardziej w kombi 2 letnie a u nas wszystkie tyle mają:) Więc faktycznie potem trzeba remontować i płacić bo niema aut które mają po pół miliony i są bezawaryjne. Ja mam dwie krajówki od nowości dlatego moge coś powiedzieć na ten temat.

dodano 22.04.2004 przez

Przejechalem dopiero 2.500 ale mam juz pierwszy obraz sytuacji, no i porownanie do moich poprzednich aut. Co moge po tym dystansie powiedziec - auto jest generalnie OK: bardzo stabilny, silnik znakomity na trase (po miescie gorzej, jednak to turbo diesel), spalanie OK, wozek bardzo pojemny. Male zastrzezenia - skrzynia biegow troche haczy, silnik lubi przygasnac przy gwaltownym hamowaniu (kwestia wprawy). Jednak za ta cene (wersja X) stosunek jakosc / wyposazenie / cena nie ma moim zdaniem konkurencji.

dodano 14.08.2007 przez

W sumie to dobry samochód, przede wszystkim rewelacyjnie jeździ - bardzo dynamiczny silnik i dobre zawieszenie. W środku dużo miejsca, chociaż wnętrze nie powala stylistyką. Usterkowość nie dokuczliwa, spalanie i pozostałe koszty eksploatacji nie zwalają na kolana. Jeździłem wcześniej oplem, peugeotem, citroenem (wszystko tej samej klasy) i mondeo wydaje mi się najlepszym z nich, co nie znaczy, że poszczególnych cech z tamtych pojazdów nie przeniósłbym do forda - w sumie jednak mondeo wypada najlepiej.

dodano 30.12.2005 przez

Oceniam go na 5. Jest idealnym autem, cena nie jest wygórowana, moc świetna jak na taki samochód ( no to nie ST220 ale można sie pobawić i wyprzedzanie nie sprawia problemu (nie trzeba redukować na niższy bieg)) Miejsca bbbbbardzo duzo jak na taki samochod, funkcjonalność bez zarzutów. Jak dla mnie jest to najlepsze autko klasy średniej, ponieważ: PASSAT za drogi, francuzi odpadają (miałem scenica i po 160 tys km nadawał się na złom) stylistyka ponadczasowa. =))))))) NAPRAWDE POLECAM