Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007 - Oceń swoje auto

(430 ocen)

Ford Mondeo III Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(626 ocen)

Oceny Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007

2% gorzej niż w segmencie Klasa srednia (4,19)

autodna

Przeniesienie nap?du

dodano 15.10.2008 przez

Samochód b.dobry, duża przestrzeń (jedyne prawdziwe kombi), dobre przyspieszenie jak na ten silnik, dobre zawieszenie. Wady to rdza na tylnych drzwiach (typowa wada tych aut), samochód bezwypadkowy i 2003 rok produkcji to trochę zaskakuje (nie powinno mieć miejsca) Co do spalania są duże rozbieżności pomiędzy spalaniem wyświetlanym przez komp. pokł. a rzeczywistym zużyciem paliwa 5 litrów lub średnia 6 na 100 km mija się z prawdą Wadą jest również brak oświetlenia nad tylnymi siedzieniami (przy kombi) jest światło dla bagażnika ale nie włącza się przy otwieraniu tylnych drzwi. Jest to bardzo uciążliwe przy wkładaniu w nocy dzieci na tylne siedzenia (duży MINUS dla forda mondeo kombi). Ogólnie jestem zadowolony z tego auta.

dodano 25.05.2013 przez

Co tu pisać, auto sprawuje się dobrze i w grudniu stuknie mu 9 lat. W tym roku chcę zmienić auto i nie wiem co kupić. Szczerze napiszę, że wstępuje do komisów, przymierzam się do różnych autek i nic mi się nie podoba. Na następny wózek chcę przeznaczyć około 40 tys. i kto wie czy nie będzie to znowu Mondeo, choć z drugiej strony ciekawość mnie popycha aby sprawdzić coś innego. Jeśli nie Mondeo, to być może C-Max, gdyż gabaryty Mondziaka nie są mi potrzebne. Jest to jedyny powód, dla którego mógłbym nie kupić Mondeo ponownie. No nie jest jeszcze jeden, długość Mondeo kombi sprawia, że w garażu mam jedynie 15 centymetrów wolnego miejsca na długości.

dodano 29.08.2003 przez

Mam 2giego Mondeo. Teraz jezdze dieslem. Poprzednio 1,8. Co do jakosci autka nie mam zastrzezen. Jedyne co to dramatyczny serwis w Krakowie!!! Chlopcy licza tylko na frajerow. Nic nie naprawiaja tylko wymiany. Ostatnio po przejechaniu 111 000 km piszczaly hamulce. Naturalnie wymiana dociskow (bez zadnego ogladania auta) koszt 1200plz. Pojechalem do zwyklego serwisu (bez autoryzacji) przeczyscili za 160 plz!!! Dramat. Rowniez przewidywania czasowe co do napraw +/- 3 godziny! Jedziesz i czekasz na: dokonczenie jakiejs super usterki, regulacje i oczywiscie mycie. Potem po 3 godzinach po umowionej porze odbierasz auto brudne! Wiwat serwisy krakowskie (1 wlasciciel 2 serwisow)

dodano 02.01.2013 przez

Bardzo dobre auto za rozsądne pieniądze. Trzeba tylko dbać o wtryski, które lubią się psuć w TDCI (polecam zalewać droższe paliwo - Vervy, Ultimaty, V-Powery, itp.). Prowadzi się bardzo precyzyjnie i przyjemnie. Dużo miejsca zarówno w środku, jak i w bagażniku. Rewelacyjny na trasy, bo z tym silnikiem auto ma dobrego kopa i ma przyzwoite spalanie, w mieście pali zdecydowanie więcej. Można się przyczepić do wyciszenia i widoczności przy cofaniu. Denerwujący może być zamek do otwierania maski, który lubi się zacinać (można wymontować i zregenerować, lub wymontować i otwierać maskę śrubokrętem). Polecam!

dodano 07.08.2010 przez

Samochód oceniam pozytywnie, warty polecenia szczególnie jako alternatywa dla dużo droższego VW Passata. Mondeo MK3 TDCI posiada swoje wady ( jak każdy samochód),jednak podczas mojej przygody z tym samochodem nie miałem z nim większych problemów.Ciekawa stylistyka nadwozia mimo,że została wprowadzona do produkcji w 2000 roku w dalszym ciągu jest interesująca a w połączeniu z świetnymi według mnie własnościami trakcyjnymi pozwoli zadowolić niejednego doświadczonego kierowcę. Jeszcze jeden atut przemawiający za tym samochodem to małe zużycie paliwa i dość wysoki moment obrotowy już przy 1800 obr/min.

dodano 10.09.2009 przez

Z czystym sumieniem moge polecić ten samochód każdemu kto szuka wygodnego i pakownego a przy tym szybkiego i oszczędnego kombi.Jeśli dbamy o samochód i wszystko wymieniamy na czas okaże się naprawdę bezawaryjne.na początku trochę się Forda obawiałem bo słyszałem opinie o nich,ale prawda jest taka każde auto można zajeździć,jak dbasz tak masz.Najczęściej opinie typu Ford g... wort wygłaszaja ludzie którzy wogóle Forda nie mieli,a są święcie przekonani że najlepszy jest np.VW. Jest to już nasz drugi Ford (żona ma Focusa )i jeśli kiedyś będziemy samochód zmieniać to napewno też na Forda.

dodano 12.06.2015 przez

Auto fajne, przestronne, rodzinne zwłaszcza w kombi. Wyposażenie w wersji Ghia, którą miałem jest naprawdę super, niczego więcej nie trzeba - są nawet lampki zewnętrzne w lusterkach żeby oświetlały karoserię. Jest tylko jeden mały szczegół - auto jest bardzo awaryjne z tą jednostką napędową, zwłaszcza układ paliwowy i te cholerne wtryskiwacze. Problem z układem paliwowym powraca po paru latach od naprawy. Silnik jest gdyby pominąć usterki jest dynamiczny i mało paliwożerny. Polecam dla ludzi, którzy mają ochotę ładować w ten samochód wielokrotności kwoty kupna w celu jego naprawy.

dodano 27.02.2014 przez

Auto posiadałem niecałe 4 lata sporządzone oczywiście z Niemiec. Przebieg udokumentowany czysty i pachnący w środku od 1 właściciela. Auto sprowadzałem osobiście bez pośredników od poleconego użytkownika. Już pierwsza wizyta u mechanika zapowiadała nieprzyjemności. Po ok. 2 latach użytkowania na polskich drogach spowodowały korozję 3 - ego przelewu wtryskiwacza (wymiana - koszt ok. 300 zł). Następnie raz na 3 miesiące zawisające się wtryskiwacze (najprawdopodobniej ze względu na złą jakość paliwa - pomimo tego, że jeździłem na Vervie) - koszt każdorazowego odkodowania

dodano 26.01.2010 przez

Przestroga dla innych, nie kupujcie tego auta jeżeli nie chcecie mieć problemów. Firma Ford wypuściła bubla, konktrenie układ paliwowy (wtryskiwacze DELPHI i pompa paliwowa), a ludzie się tym zachwycają to zastanawiam się, co jeszcze musi się dziać z tym autem (odpadające koła?) aby wreszcie ludzie przejrzeli na oczy. To najbardziej awaryjne auto w historii firmy Ford ( do czego zresztą sami nieoficjalnie się przyznają) Miły Pan z serwisu powiedział, że i tak ma szczęście bo nie wymieniałem koła dwumasowego co często się zdarza w tym modelu ;(

dodano 12.02.2011 przez

jeżdzi się fajnie i dość komfortowo, samochód jest ładny i funkcjonalny, design ponadczasowy, ale mi sprawia dużo kłopotów, nigdy nie jestem pewny czy za chwilę nie wydam kilkaset, albo kilka tysięcy na naprawę, części drogie i często nie ma zamienników, tak zachwalany silnik to nieporozumienie, wtryski np są droższe niż do bmw i to jest jakaś porażka i tani chwyt marketingowy, dla mnie diesel powinien przejechać 400-500 tys kilometrów bez poważnych usterek wtedy jest sens nim jeździć i wydawać większe pieniądze