Konkurs gokartowy - tydzień 4

Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007 - Oceń swoje auto

Oceny Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007

1% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 27.02.2014 21:12:23 przez

Auto posiadałem niecałe 4 lata sporządzone oczywiście z Niemiec. Przebieg udokumentowany czysty i pachnący w środku od 1 właściciela. Auto sprowadzałem osobiście bez pośredników od poleconego użytkownika. Już pierwsza wizyta u mechanika zapowiadała nieprzyjemności. Po ok. 2 latach użytkowania na polskich drogach spowodowały korozję 3 - ego przelewu wtryskiwacza (wymiana - koszt ok. 300 zł). Następnie raz na 3 miesiące zawisające się wtryskiwacze (najprawdopodobniej ze względu na złą jakość paliwa - pomimo tego, że jeździłem na Vervie) - koszt każdorazowego odkodowania

dodano 26.01.2010 21:52:51 przez

Przestroga dla innych, nie kupujcie tego auta jeżeli nie chcecie mieć problemów. Firma Ford wypuściła bubla, konktrenie układ paliwowy (wtryskiwacze DELPHI i pompa paliwowa), a ludzie się tym zachwycają to zastanawiam się, co jeszcze musi się dziać z tym autem (odpadające koła?) aby wreszcie ludzie przejrzeli na oczy. To najbardziej awaryjne auto w historii firmy Ford ( do czego zresztą sami nieoficjalnie się przyznają) Miły Pan z serwisu powiedział, że i tak ma szczęście bo nie wymieniałem koła dwumasowego co często się zdarza w tym modelu ;(

dodano 12.02.2011 17:19:37 przez

jeżdzi się fajnie i dość komfortowo, samochód jest ładny i funkcjonalny, design ponadczasowy, ale mi sprawia dużo kłopotów, nigdy nie jestem pewny czy za chwilę nie wydam kilkaset, albo kilka tysięcy na naprawę, części drogie i często nie ma zamienników, tak zachwalany silnik to nieporozumienie, wtryski np są droższe niż do bmw i to jest jakaś porażka i tani chwyt marketingowy, dla mnie diesel powinien przejechać 400-500 tys kilometrów bez poważnych usterek wtedy jest sens nim jeździć i wydawać większe pieniądze

dodano 01.01.2004 15:17:32 przez

Ford mondeo 2.0 TDCI (130km), ma naprawdę wspaniały silnik, oszczędny, świetna elastyczność w całym zakresie (nie ma dziur). Świetne zawieszenie, jak w BMW. Duże, pojemne, i stosunkowo tanie biorąc pod uwagę konkurentów.Nie podoba mi sie w nim ogólnie układ nawiewowy, a zwłaszcza nie utrzymanie tej samej temperatury w aucie.Jeżeli klima jest włączona przez cały rok to jeszcze pół biedy, ale jeżeli ją wyłączymy, temperatura w kabinie wariuje.I zamiast skupić się na jeździe, mieszam przyciskami na klimatroniku.

dodano 23.09.2011 20:20:26 przez

Reasumując 4 lata użytkowania to blisko 12000zł wydane na naprawy i niezbędne wymiany - warto ? Zdecydowanie NIE ! Cieszę się niezmiernie, że pozbyłem się tego auta i odciąłem od niego zupełnie. Mimo wszystkich jego zalet, którymi niewątpliwie są moc/moment obrotowy i komfort prowadzenia auto nie zasługuje na miano mało awaryjnego i godnego polecenia, które cieszyło by nie tylko przyjemnością z jazdy ale i małą awawyjnością i poczuciem bezpieczeństwa, niezwawodności podczas długiej jak i któtkiej podróży.

dodano 21.01.2013 14:18:56 przez

Narzekają Ci co kupili igiełki od handlarzy tak zwani naiwniacy. Niestety mentalność Polaków jest taka że im taniej tym lepiej, niestety nie tędy droga. Kupują auta z zachodu skręcone z 400tys km na 150 i mówią że ford gówno wort. 150tys km na zachodzie to mają diesle tym bardziej w kombi 2 letnie a u nas wszystkie tyle mają:) Więc faktycznie potem trzeba remontować i płacić bo niema aut które mają po pół miliony i są bezawaryjne. Ja mam dwie krajówki od nowości dlatego moge coś powiedzieć na ten temat.

dodano 22.04.2004 11:03:20 przez

Przejechalem dopiero 2.500 ale mam juz pierwszy obraz sytuacji, no i porownanie do moich poprzednich aut. Co moge po tym dystansie powiedziec - auto jest generalnie OK: bardzo stabilny, silnik znakomity na trase (po miescie gorzej, jednak to turbo diesel), spalanie OK, wozek bardzo pojemny. Male zastrzezenia - skrzynia biegow troche haczy, silnik lubi przygasnac przy gwaltownym hamowaniu (kwestia wprawy). Jednak za ta cene (wersja X) stosunek jakosc / wyposazenie / cena nie ma moim zdaniem konkurencji.

dodano 14.08.2007 00:28:31 przez

W sumie to dobry samochód, przede wszystkim rewelacyjnie jeździ - bardzo dynamiczny silnik i dobre zawieszenie. W środku dużo miejsca, chociaż wnętrze nie powala stylistyką. Usterkowość nie dokuczliwa, spalanie i pozostałe koszty eksploatacji nie zwalają na kolana. Jeździłem wcześniej oplem, peugeotem, citroenem (wszystko tej samej klasy) i mondeo wydaje mi się najlepszym z nich, co nie znaczy, że poszczególnych cech z tamtych pojazdów nie przeniósłbym do forda - w sumie jednak mondeo wypada najlepiej.

dodano 30.12.2005 16:10:21 przez

Oceniam go na 5. Jest idealnym autem, cena nie jest wygórowana, moc świetna jak na taki samochód ( no to nie ST220 ale można sie pobawić i wyprzedzanie nie sprawia problemu (nie trzeba redukować na niższy bieg)) Miejsca bbbbbardzo duzo jak na taki samochod, funkcjonalność bez zarzutów. Jak dla mnie jest to najlepsze autko klasy średniej, ponieważ: PASSAT za drogi, francuzi odpadają (miałem scenica i po 160 tys km nadawał się na złom) stylistyka ponadczasowa. =))))))) NAPRAWDE POLECAM

dodano 06.10.2009 13:13:51 przez

Jak na rok i dwa miesiace miesiace po zakupie to jestem bardzo zadowolony.Poprzedni właściciel Wymienił sprzegło ,tarcze klocki wachacze koncówki.Auto ciekawe,pojemne,dynamiczne, pewne w prowadzeniu,dobrze wyposażone za fajne pieniądze. Tankuje tylko orlen ON Verva, na razie z wtryskami sie nic nie dzieje, na czas wymieniam wszystkie oleje , płyny itd. Według mnie Mondek kombi to na prawde dobre autko dla rodzinki 2+2 albo 2+1. Myśle że nastepnym w zakupie też bedzie mondeo

Demonstracyjny Infiniti Q50 BASE DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 BASE DIESEL RWD

Rocznik: 2013. Przebieg: 10 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Ford Mondeo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford Mondeo

Przeczytaj o Ford Mondeo

Pewna inwestycja - Ford Mondeo IV
Pewna inwestycja - Ford Mondeo IV Wciąż prezentuje się atrakcyjnie, ma przestronne wnętrze, świetnie jeździ, a turbodoładowany silnik EcoBoost o mocy 160 KM zapewnia przyzwoite osiągi i niewielkie spalanie. Ford Mondeo kombi jest mocny w każdej kategorii, chociaż nie jest najtańszą propozycją.

Ford Mondeo III 2.0 TDCi 130KM 2002-2007 596