Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Hatchback

Rafał, 9 lat temu
Silnik 2.0 Duratec 145KM 107kW
Rok produkcji 2008
Ford Mondeo IV Hatchback 2.0 Duratec 145KM 107kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń! Samochód jest super obszerny.
Wszystkim niezdecydowanym i szukającym fajnego, dużego auta za chyba rozsądne pieniądze POLECAM 100% Pełną opinię zamieściłem w opisie, zachęcam do przeczytania. Ja wybrałem Forda i z biegiem czasu wiem że to była trafna decyzja, nie żałuję. Przed kupieniem stałem pomiędzy Insignią, Mazdą 6 i VW Passatem, padło na Mondeo i jestem naprawdę zadowolony. Następne auto też będzie ze stajni Forda, może najnowsze Mondeo? Pozdrawiam.
Silnik jest niezawodny! Pali swoje fakt, ale uważam że jest dobrze "dopasowany" do gabarytów Mondeo.
Precyzja i krótkie przełożenia tylko to przychodzi mi na myśl ;)
Jeśli ktoś nie jeździł tym Mondeo to musi sam się przekonać że układ jezdny tego auta jest świetny!
Do przodu genialnie! Ciut gorzej do tyłu i tu przydają się czujniki parkowania :)
Użytkuję swój samochód codziennie i uważam z własnego doświadczenia że wszystko co być powinno jest, jest również pod ręką, jak i jest wygodne w użyciu. Przyjemny samochód.
Wentylacja, jak i ogrzewanie oraz klimatyzacja dają sobie świetnie radę z kabiną Forda.
Genialna przestrzeń! Bagażnik ogromny, wnętrze przestronne, nic dodać, nic ująć.
Jest ok, zarówno w mieście, jak i przy 140 na autostradzie w środku jest cicho.
Przez dwa lata użytkowania tego auta, wymieniłem w nim 2 razy olej i komplet filtrów, świece, tarcze i klocki przód, oraz klocki tył, tuleje w tylnych wahaczach (te duże). Komplet opon, geometria i lepsze żarówki w reflektorach to mój kaprys. Śmiga jak ta lala! Tylko fakt zużycie paliwa jest ciut spore, ale póki co daję radę go "wyżywić".
Kupiłem za rozsądne pieniądze, także i do jakości zbyt się nie czepiam, mogło by być lepiej, ale tragedii też nie ma.
Niezawodny to on jest i trzeba mu to przyznać. Samochód jeździ daleko i blisko, szybciej i wolniej, nie miałem z nim nigdy problemu.
Poważne usterki? Poważne to może zbyt wyniosłe słowo. Tuleje w tylnych wahaczach to jedyna rzecz jaka mi się przytrafiła przez 2 lata posiadania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]

7,9