Ocena kierowcy - Ford Probe I

Rok produkcji 1991
Ford Probe I 2.2 Turbo 147KM 108kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest znakomity
Karoseria : Korozja atakuje wszedzie
Układ elektryczny : awarie linek podnoszenia szyb
Inne : awarie pasów automatycznych
Całko kształt prezentuje się dobrze.Znakomite auto,świetnie się nim jeździ. Wiem co mowie bo to mój 14 samochód a miałem już trochę egzotyków.Znakomity obraz sportowego wozu o bardzo dobrych właściwościach jezdnych, osiągach i ciekawym designie psuje panosząca się korozja progi to podstawa,podłoga, spody drzwi, nierzadko jak słyszałem od kolegów także podłużnice,kielichy sprawiają ze koszt ratowania jest znaczny, dlatego wiele już zakończyło swoje dobre dni na złomowisku.Ja mam zamiar wszystkie drobne mankamenty doprowadzić do należytego stanu
Silnik to sprawdzona mazdowska technologia znakomite przyspieszenie,turbinka pompuje super.
Skrzynia znakomita mimo przebiegu wybieranie biegów jest przyjemne , lekkie, bez zgrzytów, poezja
Na razie znakomicie, regulacja twardości zawieszenia działa i pozwala wybierać miedzy miękkością opcji soft a twardością opcji sport.Poezja
Nie narzekam na widoczność jest dobrze.Wszak to auto sportowe a nie ciągnik siodłowy.
Ergonomia znakomita,wszystko pod ręką, design w starym stylu.Może się podobać, o ile milszy od tanich plastików w nowych autach,szkaradnych i tandetnych
Ogrzewanie jest powodem do radości.Grzeje znakomicie, szybko i skutecznie ogrzewa wnętrze.Wentylacja też bardzo dobrze
Przód miejsca naprawdę sporo, z tyłu mniej, ale ktoś projektował to auto jako sportowe a nie rodzinne
W środku cichutko i oby jak najdłużej, uszczelki drzwi dają rade
Niestety nie jest tak słodko do końca.Spalanie spore, ceny części średnie.Spory wydatek na częsci rozrządu biorąc pod uwagę pospolitość silnika i wiek pojazdu
Niska cena do tego co otrzymujemy
mechanizm podnoszenia szyb-wolny kapryśny linki wypadające z mocowań.problem ze światłem cofania,nie działa pas automatyczny analogiczne problemy z linka
Na razie wymiana pompy wody kupiłem oryginał,cene można przełknąć.Szykuje się wymiana termostatu i czujnka temperatury

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Turbo 147KM 108kW [l/100km]

12,2