Ocena kierowcy - Ford Puma I

jasiuu86, 15 lat temu
Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 1997
Ford Puma I 1.7 i 16V 125KM 92kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : 125 koni na tak mały samochód robi wrazenie do tego niewielkie spalanie i bogate wyposazenie
Zawieszenie
fajnie autko za przystempną cene doskonałe wyposarzenie ABS ESP elektryka Podgrzewana przednia szyba... nie drogie w exploatacji.. Pardzo polecam
doskonałe przyspieszenie a przytym nie tak duże spalanie
biegi wchodzą bez problemu kródkie przełozenie, mankamenty to czasem wsteczny niechce wskoczyć ale to w wiekszości aut.. i sporadycznie tylko, kolejny to gałka zmiany biegóe aluminiowa w zime chce przymarznąć do reki
trzyma sie bardzo dobrze na zakretach.. czasami ma sie wrażenie ze przy bardzo dużej prędkości wyleci z niego ale to tylko wrazenie:) raz mi sie udało ale to było na szutrowej drodze
z przodu da sie przeżyć chodź słupki medzy przedniom szybą a drzwiami dość szerokie.. z ttyłu niezbyt dobrze jeszcze jak dochodzi efektowny spojlerek to masakra.. ale to auto sportowe wiec sie wybacza:)
wszystko pod ręka wykończenie git
nagrzewa sie szybko klima też dość sie spisuje jak na auto wyprodukowane w 97r
z przodu odziwo dosyć miejsca nawet dla mnie (196cm wzrostu)z tyłu mało ale i tak durzo wygodniej niż w tigrze
dość dobre jak sie spokojnie jedzie.. jak sie przeciągnie na obrotach to rześlicznie warczy:)
tym jestem najbardziej zaskoczony teraz jeżdrzę przez młe miasto bez korków i skrzyżowań ze swiatlami i spala mi srednio 6,7/100 przy predkości tak do 140km.. ale potrafi spalić wiecej na jednej takiej ostrzejszej trasie wzieła 9.. ale i tak było warto:) miałem tigre 1,4 było wiecej..
za 13-14 tyś mozna kupiś fajnie wyposażoną i nie gruchota.. autko które nie wymaga wielkiego wkładu..
opornica dmuchawy, guma na przegubie, wydech (ale był orginalny wyczymał 11lat szok:))
w sumie nic powaznego sie nie zepsulo standardowe rzaeczy ktore trzeba wymienic po jakims czasie tlumik klocki guma na przegubie.. troszke rdza tylnie nadkole bierze

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 16V 125KM 92kW [l/100km]

6,3