Ford S-Max - Oceń swoje auto

lista nadwozi Ford S-Max

lista silników Ford S-Max

Oceny Ford S-Max

1% lepiej niż w segmencie Vany (4,12)

dodano 13.01.2013 14:40:35 przez

Idealna propozycja dla ludzi ceniących niezawodność i wysoką jakość za rozsądną cenę . Mnóstwo miejsca w całym aucie plus fajny wygląd szczególnie na dobrych felgach . Oczywiście gusta są różne jednemu się podoba drugiemu nie ( chociaż myślę że tych drugich jest zdecydowanie mniej ). Najlepiej kupić auto nowe w salonie ,można też trafić krajowe z prawdziwą sprawdzalną historią przebiegu . Duży szklany dach daje mnóstwo frajdy podczas jazdy , szczególnie siedzącym z tyłu . Nie warto brać navi z dużym wyświetlaczem ( nie mówi po polsku ). Lepiej dokupić przenośny sprzęt za ułamek ceny . Generalnie S-max to bardzo dobrze prowadzący się i bardzo ekonomiczny samochód w fajnej stylistyce ( nie tak nudny jak inne Vany ). 140 konny diesel nie ma się czego wstydzić , wręcz przeciwnie spełnia swoją funkcję . No i spalanie na trasie przy oszczędnej jezdzie wynosi 6 LITRÓW przy wielkości małego autobusu naprawdę robi wrażenie . Bardzo fajnym gadżetem jest podgrzewana przednia szyba ( na początku bardzo małe paski w szybie troszeczkę przeszkadzają ale po kilku dniach przestają być widoczne ). Bagażnik jest tak duży że zmieści się tam inny samochód , ale tak poważnie to żeby wyciągnąć coś z głębi trzeba częściowo wejść do bagażnika ( ekstra dodatkiem w opcji jest wyjeżdżająca płyta która ułatwia życie ). Ledy z przodu i z tyłu bardzo odmładzają auto , od połowy 2010 roku w każdym s-maxie . Jeśli ktoś szuka dobrego samochodu warto poważnie rozważyć kupno Forda S-max. :-))))

dodano 14.04.2010 16:51:22 przez

Pierwsze wrażenia doskonałe. Pojazd ogromny ale bardzo "zgrabny" :) Silnik przy umiejętnej eksploatacji bardzo dynamiczny i oszczędny. Samochód daje dużo przyjemności z jazdy. Przy ostrzejszym traktowaniu dynamicznie się zbiera- turbina robi swoje. Jak w nowoczesnych dieslach trzeba zmieniać szybko biegi (szkoda , że nie ma jeszcze automatycznej dwusprzęgłowej skrzyni biegów). Ogrzewanie dodatkowe daje niesamowity komfort- auto w trakcie dużych mrozów ma podgrzany silnik- to daje jego cichą pracę i mniejsze spalanie, a we wnętrzu jest ciepło. Przy małych dzieciach to duży atut, a koszt to ok 0,5litra ON. W trakcie jazdy w razie potrzeby można dogrzewać ogromne wnętrze. Podgrzewana szyba przednia (cała) to kolejne super udogodnienie. Automatycznie reagujące wycieraczki to też bardzo przydatny dodatek (ostatni raz taki luksus miałem w Fiacie 126p- płynna regulacja wycieraczek pokrętłem- kto miał ten wie :) ). Ilość schowków powoduje chyba konieczność zrobienia spisu gdzie co jest. System audio SONY jest wystarczający, ma dużo opcji podłączeń różnych urządzeń. Tempomat to jest to! Pozwala na trochę spokojniejszą jazdę :) daje wyraźne oszczędności w spalaniu. Miejsca dla kierowcy i pasażerów bardzo dużo. 3 rząd dla osób drobnych zupełnie wystarcza.

dodano 19.07.2014 20:09:19 przez

Postanowiłem napisać drugą opinie po ponad 5-ciu latach posiadania auta. Może będzie ona bardziej wiarygodna i przydatna dla innych bo poparta z długim obcowaniem z pojazdem. Ogólna ocena jest podobna jak wcześniej. Dobrze. niestety awaryjne drobiazgi to "specjalność" Forda. U mnie dwa razy na gwarancji wymieniano linkę od maski. Jakby wymieniali 10 razy, też by to nic nie dało bo jej konstrukcja jest wadliwa. Za wąski pancerz. Wilgoć zamarza jak duży mróz i blokuje linkę. Zmieniłem na prywatnie dorabianą i kłopot się skończył. Powolne opuszczanie klapki schowka pasażera przestało działać. Ale funkcjonuje "tradycyjnie" bez tego. Przednia szyba zaczęła się rozwarstwiać na górnej krawędzi. Nic się nie dzieje, ale źle wygląda. Wydech koroduje, ale nadal działa poprawnie. Logo z przodu i z tyłu wymienione bo się łuszczyło. Ford robi to za darmo nawet w starszych autach. A nie lepiej od razu montować solidne?

dodano 08.03.2014 18:50:12 przez

Świetne rodzinne auto, szczególnie na dłuższe wyjazdy. Wybierając je kierowałem się pojemnością bagażnika i nie zawiodłem się - pakowanie samochodu na wakacje to sama przyjemność. Do tego dochodzi przyzwoite prowadzenie, atrakcyjny (moim zdaniem) wygląd, niewielkie spalanie i niskie koszty zakupu i eksploatacji. Jedyny minus tego auta, to głośność we wnętrzu przy prędkościach autostradowych. Moim zdaniem jest to prawie jedyne auto w swojej klasie - dużych samochodów rodzinnych, które jeszcze nie są pudełkowatymi vanami. To "prawie" to Mercedes klasy R, ale to zupełnie inna półka cenowa. No i już go nie produkują... Swoje auto mam już długo i w międzyczasie skutecznie zdążyłem przekonać troje znajomych do zakupu tego samego model i są zadowoleni. Mankamentem jest brak koła zapasowego - miałem nieprzyjemność uszkodzić oponę i musiałem czekać na pomoc.

dodano 04.12.2012 22:09:27 przez

W klasie Vanów wg mnie nie ma nic lepszego. Nie wygląda jak typowy autobus, świetnie jeździ (lepiej niż wiele osobówek), cichy jak meleks. Skrzynia dwusprzęgłowa spisuje się bardzo dobrze (ciut gorzej od DSG podobno)ale nic nie szarpie, płynnie przenosi moment. Spalanie oczywiście o wiele większe niż obiecuje producent. Średnia z 8 tys. równe 11 l/100km (jazda 50/50 miasto-trasa). Akurat na tyle zakładałem przed kupnem bo tyle producent podaje spalanie w mieście ;)Przepastny bagażnik, nawet przy 3 rzędach foteli coś się jeszcze da wrzucić. 3 i 2 rząd siedzeń po złożeniu tworzą równiutką podłogę. Dobra propozycja dla rodziny 2+3 bez rezygnacji z przyjemności z jazdy. Długa lista wyposażenia ale brakuje elektrycznej klapy, fajne oświetlenie wnętrza oraz na zewnątrz. Bardzo ładny lakier perłowy Ice White.

dodano 28.09.2013 12:51:58 przez

Tak naprawdę, to mogę się przyczepić jedynie do materiałów w środku. Nic się nie rysuje, nic nie trzeszczy, ale wizualna strona plastików, tapicerki na siedzeniach, boczków drzwiowych jest z innej epoki. Citroen, VW, Opel itp. dużo lepiej i przyjemniej. Szkoda, bo to mocno psuje w gruncie żeczy dobry wizerunek. Podsumowując: auto b.dobre. Jednak już Forda sobie nie kupię z jednego powodu. SERWIS TO TOTALNA PORAŻKA. Czujesz się jak intruz i już wymiana czujniki temperatury to wielka sztuka dla posiadacza auta. Auto serwisowałem w 3 serwisach i w każdym to samo. Dlatego jak w przyszłym roku będę wymieniał auto wrócę do hondy lub zastanowię się nad mazdą. Daję przeciętnie tylko i ze względu na serwis.

dodano 08.06.2009 22:16:51 przez

Poza drobiazgami {głównie dotyczącymi wykończenia wewnątrz} nie ma się czego czepiać. Sporo schowków i pseudo schowków {za nadkolami z tyłu}.Dużo miejsca na wszystko.Czujniki parkowania bardzo się przydają.Warto je mieć.Myślę że pakiet Platinum X to minimum do tego auta,aby spełniało większość naszych oczekiwań. A czujnik deszczu,choć to niby tylko gadżet,to rzeczywiście potrafi świetnie wyręczać kierowcę. Swiateł skretnych też chyba nie da sie przecenić. Widziałem tu w opiniach jakieś oceny na poziomuie 1 i 2. Myślę że piszący najwyżej widzieli S-maxa na ulicy i wypisują jakieś bzdury z nudów. No cóż,na różne dolegliwości ludzie cierpią.

dodano 16.07.2013 19:44:16 przez

dobrze - bo auto jest fajne. nieprzeciętny design. To ważne bo to przecież z założenia jest taki nieciekawy tatowóz. A tu niespodzianka - może budzić emocje i być ładny. Efekt (moim zdaniem) psuje skrzynia biegów (ja jej nie rozumiem) i trochę zastanawiająca jakośc materiałów / montażu. Np. od wibracji odpadł (odkręcił się) podłokietnik, "wyskoczyła" z zatrzasków konsola środkowa, blachy - trochę cienkawe - wystarczy, że ktoś na parkingu trąci mocniej drzwiami i już są wgnioty.

dodano 22.08.2011 17:31:02 przez

To nie jest auto idealne. Ale czy takie istnieje? Każde ma swoje wady i zalety. I nie do wszystkiego się nadaje. Ale bzdur wypisywanych przez niektóre osoby nie sposób pominąć. Nie ma auta na 6 pod każdym względem, ale i nie ma na 1. Nawet "Maluch" ma plusy. Choćby zwrotność czy koszty utrzymania. Czy to jacyś frustraci, czy znudzone dzieci piszą, że wszystko w S-maxie jest złe? Ogólnie auto wygodne, funkcjonalne i nie sprawiające większych problemów.

dodano 13.09.2013 22:10:11 przez

Wielki bagażnik, niestety wyłożony plastikiem i bez koła zapasowego. Fotele składają się tak fatalnie, że tylko przy 7 miejscach tworzy się równa powierzchnia. Po złożeniu foteli w wersji 5 miejscowej powstaje rant o wys jakichś 15cm. Nie ma mowy, że coś cięższego tam wepchnąć... Ale czy to miało być auto do pracy. Też, ale nie tylko. Dla mnie S-MAX to najładniejszy van na rynku. Do tego niewiarygodnie pojemny i fantastyczne szybki.

Demonstracyjny Nissan X-Trail SE I-WAY

Demonstracyjny Nissan X-Trail SE I-WAY

Rocznik: 2014. Przebieg: 40 km. Silnik: 2.0 150KM, diesel.

Demonstracyjny Mitsubishi ASX Invite 1,8 DID 150KM 4WD

Demonstracyjny Mitsubishi ASX Invite 1,8 DID 150KM 4WD

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 610 km. Silnik: 1.8 150KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Ford S-Max, oglądali także

Dowiedz się więcej o Ford S-Max

Przeczytaj o Ford S-Max

Szybkobus - Ford S-Max 2.0 EcoBoost
Szybkobus - Ford S-Max 2.0 EcoBoost Wiadomość, że będę mógł przetestować Forda S-Max, bardzo mnie ucieszyła, ponieważ wizualnie bardzo cenię sobie ten model. Lubię jeździć Fordami i ciekaw byłem czym zaskoczy mnie troszkę pojemniejszy brat Mondeo. Cytując słynnego Prezydenta można powiedzieć, że auto ma plusy dodatnie i ujemne. Jakie? O tym za chwilę opowiem.

Ford S-Max 164