Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 2006-2010 - Oceń swoje auto

I
Van
2.0 TDCi 140KM 2006-2010

Oceny Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 2006-2010

7 % lepiej niż w segmencie VANy ( 4,10 )

dodano 14.04.2010 przez

Pierwsze wrażenia doskonałe. Pojazd ogromny ale bardzo "zgrabny" :) Silnik przy umiejętnej eksploatacji bardzo dynamiczny i oszczędny. Samochód daje dużo przyjemności z jazdy. Przy ostrzejszym traktowaniu dynamicznie się zbiera- turbina robi swoje. Jak w nowoczesnych dieslach trzeba zmieniać szybko biegi (szkoda , że nie ma jeszcze automatycznej dwusprzęgłowej skrzyni biegów). Ogrzewanie dodatkowe daje niesamowity komfort- auto w trakcie dużych mrozów ma podgrzany silnik- to daje jego cichą pracę i mniejsze spalanie, a we wnętrzu jest ciepło. Przy małych dzieciach to duży atut, a koszt to ok 0,5litra ON. W trakcie jazdy w razie potrzeby można dogrzewać ogromne wnętrze. Podgrzewana szyba przednia (cała) to kolejne super udogodnienie. Automatycznie reagujące wycieraczki to też bardzo przydatny dodatek (ostatni raz taki luksus miałem w Fiacie 126p- płynna regulacja wycieraczek pokrętłem- kto miał ten wie :) ). Ilość schowków powoduje chyba konieczność zrobienia spisu gdzie co jest. System audio SONY jest wystarczający, ma dużo opcji podłączeń różnych urządzeń. Tempomat to jest to! Pozwala na trochę spokojniejszą jazdę :) daje wyraźne oszczędności w spalaniu. Miejsca dla kierowcy i pasażerów bardzo dużo. 3 rząd dla osób drobnych zupełnie wystarcza.

dodano 08.03.2014 przez

Świetne rodzinne auto, szczególnie na dłuższe wyjazdy. Wybierając je kierowałem się pojemnością bagażnika i nie zawiodłem się - pakowanie samochodu na wakacje to sama przyjemność. Do tego dochodzi przyzwoite prowadzenie, atrakcyjny (moim zdaniem) wygląd, niewielkie spalanie i niskie koszty zakupu i eksploatacji. Jedyny minus tego auta, to głośność we wnętrzu przy prędkościach autostradowych. Moim zdaniem jest to prawie jedyne auto w swojej klasie - dużych samochodów rodzinnych, które jeszcze nie są pudełkowatymi vanami. To "prawie" to Mercedes klasy R, ale to zupełnie inna półka cenowa. No i już go nie produkują... Swoje auto mam już długo i w międzyczasie skutecznie zdążyłem przekonać troje znajomych do zakupu tego samego model i są zadowoleni. Mankamentem jest brak koła zapasowego - miałem nieprzyjemność uszkodzić oponę i musiałem czekać na pomoc.

dodano 26.12.2014 przez

Maxia kupiłem 3 lata temu przy przebiegu 78000 i po przejściu z focusa II doznałem zawrotów głowy od przestrzeni jak panuje w środku, nie mówiąc o bagażniku do którego muszę wchodzić na kolanach - mam 1,85m wzrostu - żeby sięgnąć do rzeczy leżących na końcu przy siedzeniach. Wykonanie i wygłuszenie rewelacja, a prowadzenie i stabilność nie budzą żadnych zastrzeżeń. Silnik 140 km jest oszczędny i jednocześnie ma wystarczającą moc do wyprzedzania, nawet na 6 biegu! Ogólnie cała rodzina jest bardzo zadowolona i od blisko 3 lat wszyscy chcą ze mną jeździć (nie ważne gdzie, byle jeździć - jest tak wygodnie i przyjemnie). Średnie spalanie z tego okresu to 6,49 l/100km (notuję każde tankowanie

dodano 05.01.2015 przez

Auto dla rodziny i raczej na trasę, aczkolwiek jeśli wziąć pod uwagę umiarkowany apetyt na paliwo i dynamikę poprawnie sprawuje się w każdych warunkach i okolicznościach. W ciasnym mieście bez czujników parkowania ani rusz poza tym trzeba się trochę naszukać odpowiedniego miejsca do postoju. Ogólnie jednak samochód świetny - doskonały przyjaciel na wakacje, uwielbia autostradę a jego uwielbiają dzieci. W wersji 7 osobowej można pokusić się o wycieczkę z dziadkami. W pięć osób do bagażnika wchodzą narty i wózek bez składania. Przewoziłem nawet sporą kanapę (choć to już po złożeniu wszystkiego do siedzenia...

dodano 20.08.2016 przez

Witam , mam już s-max 3 lata . Salonowy polski drugi właściciel. Kupiony z przebiegiem 120000 km. Nie będę się rozpisywał bo w gwiazdkach dałem mu same 5 bo taki jest jako srodek transportu, niewiarygodnie ekonomiczny , dość szybki, olbrzymi, wygodny, komfortowy i bez awaryjny. Ma jeden minus, nie ma charakteru. Jest idealny jako środek transportu dla rodziny, przewiezie szybko bezpiecznie , dość komfortowo i tanio ale nie będziesz chciał o tym opowiadać kolegom. Generalnie strasznie polecam jeśli szukasz czegoś rodzinnego ale odradzam jeśli chcesz się nim zachwycać i troszczyć . Od tego są inne auta.

dodano 11.01.2017 przez

Jest to bardzo fajne auto. Z zewnątrz nie jest ogromne ale duże. Może wygląd nie powala na kolana bo od tego jest inny typ aut ale nie wygląda źle nawet powiem że całkiem nieźle jak na vana. Środek rewelacja (wersja 7 osób) masa przestrzeni, wszytko przemyślane włącznie ze składaniem siedzeń. Samochód świetnie się prowadzi w trasie jaki po mieście. Komfort jazdy fajny, jest w miarę sztywno zawieszony co skutkuje przewidywalnością. Całokształt to bardzo fajne auto które w każdej z kategorii ma coś do zaproponowania.

dodano 05.09.2015 przez

Duży, przestronny, wygodny, dynamiczny, komfortowy i rodzinny van. Po długiej podróży ponad 1000 km wysiadasz i nie czujesz zmęczenia. Mimo dużego przebiegu jak dbasz to samochód odwdzięcza się bezawaryjną jazdą. Co 10000 km wymiana oleju i filtrów i nie straszny filtr cząstek stałych, nie ruszamy z piskiem opon to i koło dwumasowe wytrzyma długo, nie gasimy silnika natychmiast po dynamicznej jeździe to i turbina wytrzyma długo. Super samochód do miasta i w trasę.

dodano 18.10.2015 przez

Przestrzenne auto rodzinne w połączeniu z kapitalnymi właściwościami jezdnymi. Wysiadać się nie chce! Ogromny bagażnik, żeby sięgnąć do końca muszę wejść do środka a mam 183cm wzrostu, do tego brak progu załadowczego. Moja żona po " przesiadce" z poprzednich aut stwierdziła, że ten w drugim rzędzie jest ogromny. No i jeden z najlepszych silników wysokoprężnych bez filtra. Jak na auto rodzinne to moc jest absolutnie wystarczająca!

dodano 05.06.2009 przez

To van inny niż dotychczas spotykane. Sportowy w stylu i w jeździe. Pojemny a jednocześnie nie wygląda jak autobus. Ponieważ sporo najeździłem się klasą średnią - to taka klasa średnia tylko w rozmiarze XXL :))) Samochód bez żadnych kompleksów, niczego nie udaje. Tworzy i jest czymś innym. Rozsądne ceny w serwisach na przeglądach. Czas pokaże jak będzie dalej...:)))

dodano 22.12.2008 przez

Przyznam, że jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Dobrze się prowadzi, dając przyjemność z jazdy, naprawdę z przyjemnością wyjeżdża się z garażu. Komfort jazdy jest bardzo dobry, szczególnie jego zalety można docenić w trasie, to połykacz kilometrów. W jeździe miejskiej również jest ok. Fotele są wyśmienite po całodziennej jeździe nie odczuwałem zmęczenia.