Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

bieniek, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Jest to bardzo fajne auto. Z zewnątrz nie jest ogromne ale duże. Może wygląd nie powala na kolana bo od tego jest inny typ aut ale nie wygląda źle nawet powiem że całkiem nieźle jak na vana. Środek rewelacja (wersja 7 osób) masa przestrzeni, wszytko przemyślane włącznie ze składaniem siedzeń. Samochód świetnie się prowadzi w trasie jaki po mieście. Komfort jazdy fajny, jest w miarę sztywno zawieszony co skutkuje przewidywalnością. Całokształt to bardzo fajne auto które w każdej z kategorii ma coś do zaproponowania.
Super 140km daje radę jak na taką budę. Spalanie w trasie 6,0-6,3 litra na setkę normalnej jazdy. Jak się kręcisz po okolicy i mieście to będzie i 9 litrów na setkę. Średnio myślę że można koło 7 litrów liczyć lub coś koło tego.
Rewelacja, bardzo długie biegi. Przy 100km/h 1800 obr na szóstym biegu. Fajna sprawa na trasie bardzo polecam.
Rewelacja dość sztywno, przewidywalnie, nie pływa, nie nurkuje. Polecam. Niektórym może wydać się za sztywno ale wtedy mają inną wersję tej fury czyli galaxy które jest bardziej miekkie.
Bardzo dobrze. Jedynie może trochę przednie słupki trochę ograniczają widoczność ale mi to nie przeszkadza jest tam spora szybka.
Rewelacja jest miło przyjemnie, dużo schowków, ładna deska, wygodne siedzenia z trzymaniem bocznym jest ok. Składanie siedzeń które tworzą płaska podłogę.
Tutaj poważny minus dla forda. To chyba jego najsłabsza strona. Wentylacja mogłaby być bardziej wydajna i lepiej grzać. Taka buda wymaga trochę kotłowania żeby nagrzać wielkie wnętrze. Plus za dodatkową nagrzewnice która dość szybko dogrzewa wodę w obiegu do 30 stopni i mamy po chwili ciepłe powietrze w aucie.
Doskonale. Bardzo dużo miejsca i to jeden z plusów tego auta i to chyba największy plus razem z niskim spalaniem
Nie jest dobrze. Słychać świszczenie uszczelki u kierowcy. Tu kolejny minus forda. Do 100 km jest spoko ale wyżej robi się głośno. Jak na charakter auta rodzinny z przeznaczeniem na trasę to można by to poprawić
Trudno powiedzieć. Ceny nie są jakieś wygórowane jeśli chodzi o części. Ford jest specyficzny coś ma drogie coś ma tanie itd.
Jest dobrze ale tylko dobrze bo s max jest dość drogim autem.
łuszczące się ala chromy na kratkach wentylacyjnych i lewarku zmiany biegów. Mam go za krótko żeby napisac coś więcej
Jedna. Padła pompa paliwa siemens. Gubiła ciśnienie i auto gasłoprzy spokojnej jeździe. Może to wina zaworów na pompie ale zdecydowałem się na wymianę całości z zaworami. Auto kupiłem z usterką z niemiec

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 140KM 103kW [l/100km]

7,2