Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

ph71, 14 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2009
Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik i skrzynia biegów tworzą rzadko spotykany tandem
To van inny niż dotychczas spotykane. Sportowy w stylu i w jeździe. Pojemny a jednocześnie nie wygląda jak autobus. Ponieważ sporo najeździłem się klasą średnią - to taka klasa średnia tylko w rozmiarze XXL :))) Samochód bez żadnych kompleksów, niczego nie udaje. Tworzy i jest czymś innym. Rozsądne ceny w serwisach na przeglądach. Czas pokaże jak będzie dalej...:)))
Zadziwiające jak sprawnie tak stosunkowo niewielki silnik napędza tak ciężkie auto (bez mała 1800kg). Przy tym jego maniery są bardzo przyzwoite, niejedna benzyna, którą jeździłem była głośniejsza.
Bardzo dobre dobranie przełożeń w tej 6-biegowej skrzyni do tego silnika i jego momentu obrotowego pozwala na sprawne poruszanie się na każdej drodze.
W mojej opinii, żaden van, przynajmniej w tej grupie cenowej, nie porusza się tak pewnie przy dużych prędkościach i nie jest tak przewidywalny w prowadzeniu. W szczególności polecam system IVDC.
Dobra jak w prawie każdym podwyższonym aucie. Większej uwagi może wymagać słupek A.
Nie mam uwag, przemyślane auto. Ocena doboru materiałów wymagać będzie dłuższego obcowania z autem.
Duża kubatura auta, wentylator czasami musi się napracować nie ma rady.
Poprostu van, ale nie autobus...
Wyciszenie adekwatne do wartości pojazdu. Jak w większości tego typu aut do prędkości 120km/h bardzo przyzwoicie, potem w zależności od siły i kierunku wiatru może być on bardziej słyszalny. Ponieważ jest to w pewnym sensie duże kombi, to załadowanie bagażnika na rodzinne wyjazdy dodatkowo wycisza tył. Ale to temat znany z każdego kombi...
Średnie zużycie w jeździe kombinowanej z klimą waha się w zakresie 7-8 l/100km. Bez większych szaleństw i nadmiernego oszczędzania.
Ja jestem zadowolony, nawet jeśli inne mogą być tańsze. Ale inne auta są inne i na tym to właśnie polega...
Dotychczas bez problemów. Drobna fabryczna akcja serwisowa Forda w czasie 30 minut.
Tutaj również bez problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 140KM 103kW [l/100km]

7,1