Ocena kierowcy - Ford S-Max I Van

Konrad S, 7 lat temu
Silnik 2.0 TDCi 140KM 103kW
Rok produkcji 2010
Ford S-Max I Van 2.0 TDCi 140KM 103kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Witam , mam już s-max 3 lata . Salonowy polski drugi właściciel. Kupiony z przebiegiem 120000 km. Nie będę się rozpisywał bo w gwiazdkach dałem mu same 5 bo taki jest jako srodek transportu, niewiarygodnie ekonomiczny , dość szybki, olbrzymi, wygodny, komfortowy i bez awaryjny. Ma jeden minus, nie ma charakteru. Jest idealny jako środek transportu dla rodziny, przewiezie szybko bezpiecznie , dość komfortowo i tanio ale nie będziesz chciał o tym opowiadać kolegom. Generalnie strasznie polecam jeśli szukasz czegoś rodzinnego ale odradzam jeśli chcesz się nim zachwycać i troszczyć . Od tego są inne auta.
Silnik jak dla mnie mistrzostwo świata. potrafi swobodnie lecieć po autostradzie 200 bez zadyszki ( wtedy spalanie kolo 10L) oraz spokojnie od 90 do 120 wtedy (spalanie bliżej 5L) mogę zapewniać że 6,7 -7 litrów nie przekroczy . Chyba że komputer przekłamuje bo go nigdy nie sprawdzałem
trzeba trochę pobawić się biegami od 1 do 3 w mieście ale poza miastem od 4 jest już ok
jak na minivana bardzo dobrze ale do audi a6 czy bmw brakuje . można pojechać szybko ale trzeba już się pilnować
Miejsca ogrom, może tylne fotele nie są super wyprofilowane , ale nie męczą.
w najlepszym porządku
tutaj mogło by być chyba lepiej, szybciej. na ale z drugiej strony taką kubaturę schłodzić czy nagrzać to jest wyczyn.Ogólnie bez zastrzeżeń
przestrzeń w 1 czy 2 rzędzie imponująca, bagażnik olbrzymi. generalnie w środku kolos
jak na van bardzo dobrze nawet przy 160 180 można normalnie rozmawiać
ja na tak duże auto, niewiarygodna. potrafi spalić 10 ale to już naprawdę musi być gdzie , autostrada w nocy i pedał w ziemię z punktu a do b ale wystarczy że coś przyblokuje. i już wyjdzie ok 7
bardzo dobra. auto ma prawię 200 tys km nic się nie dzieje, nic nie odpadło , nic nie naprawiałem, nic nie stuka. Teraz dopiero czuć tłumik i luż na jakimś drążku kierowniczym. poza tym wszystko oryginał włacznie z wycieraczkami które można by już zmienić :)
wymieniłem tylko klocki rozrząd oleje i filtry. teraz dopiero mozan zajrzeć do zawieszenia przód i tłumika:) albo zrobie to ja albo nowy właściciel bo przymierzam się do zmiany auta na nowe.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDCi 140KM 103kW [l/100km]