Ocena kierowcy - Ford Scorpio II Sedan

tomi-ei, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1995
Ford Scorpio II Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
ogólnie jest to duża wygoda za małe pieniążki - nie do pobicia w trasie jeśli chodzi o wygodę - zdecydowanie auto nie na miasto
silnik jest naprawdę ok jak na 2.0 i 1600 kg wagi jeżdzi się super
troszeczkę niedopracowana , biegi wchodzą mało precyzyjnie szczególnie przy szybszej zmianie
zawieszenie jest jak na limuzynę przystało bardzo wygodne , ale dla mnie troszeczkę za bardzo miękkie ale to kwestia gustu , wcześniej miałem samochód sportowy
jest ok , mam parktronic więc cofanie również ok.
jedno czego mi brakuję to podstawki na napoje
jest ok.
nic dodać nic ująć - super jak w scorpio ( jak przesunie się przednie siedzenie do przodu na maksa to z tyłu za siedzeniem wchodzi domowa butla gazowa , oczywiście razem z pasażerem )
również super
nie jest wcale tak najgorzej - jak na masę tego wielorybka to w mieście udaje mi się zejść poniżej 10 ltr. oczywiście w lato , w trasie przy 4 osobach + bagaż poniżej 8 ltr. ( dane oczywiście przy bardzo ekonomicznej jeżdzie ). Z doświadczenia po przejechaniu 17000 km na benzynie .
stosunek jakość/cena - na 4 - pod warunkiem że kupi się zadbany bezwypadkowy egzemplarz tzw. zjeżdzony trup może zrujnować budżet rodzinny stosunek wygoda/cena - na 5
tak naprawdę to z drobiazgów narazie tylko wymiana żarówki ( o ile można to nazwać usterką )
tutaj sprawa wygląda następująco - przypominam że samochód ma 10 lat i 186000 km - więc tak po sprowadzeniu wymieniłem wiązkę sterującą silnikiem ( sparciałe przewody koszt 550 zł - sam wymieniłem) , przewody wysokiego napięcia ( 200 zł ) oraz wymiana piasty w tylnym prawym kole ( 450 zł - używana z wymianą + nowe łożysko ) poza tymi pozycjami nic się nie dzieje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,1