Ocena kierowcy - Ford Transit Custom

niebieski17, 7 lat temu
Silnik 2.2 TDCi 155KM 114kW
Rok produkcji 2015
Ford Transit Custom 2.2 TDCi 155KM 114kW od 2014 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : W poprzednim samochodzie musiałem porządzenie docisnąć do pedału hamulca... w tym, wystarczy lekkie docisnięcie paluszkami stopy by uzyskać ten sam efekt
Silnik : Cichy pisk po wyłączeniu silnika, po bardzo długiej jeździe
Inne : Czasami należy poprawić zawiasy po otwarciu tylnich drzwi
No cóż, porównując całokształt nowego Forda do Volkswagena z 95 roku, co innego mogę stwierdzić :) ?
155KM jak na drugie auto to wręcz wystarczające, nie potrzebuję 300 koników, wystarczy prężny silnik, który sprawnie działa.
Nie daję pięciu gwiazdek ponieważ preferuję styl " zmiana biegów później niż wcześniej " - tak było w Polówce. W Customie natomiast, biegi musiałem zmieniać wcześniej aniżeli później tak jak lubię ale to kwestia przyzwyczajenia.
Czytałem o średnim układzie jezdnym ale jak dla mnie to nieprawda, pewnie dlatego, że przedtem miałem do czynienia z układem Polówki.
Większe autko = większe szyby+wyższe siedzenia więc widoczność idealna ( w każdym razie dla mnie )
Tutaj również nie daję pełnej punktacji ale pewnie dlatego, że potrzebuje naprawdę bardzo wygodnych siedzeń. Oceniając jednak rozmieszczenie przycisków jestem na plus.
Logiczne, że przy większym pomieszczeniu potrzeba więcej ciepła i energii by owo ciepło rozprowadzić. W Fordzie zrobiono to na tyle dobrze, że wystarczy chwilka by czuć się w pojeździe jak w ciepłym małym mieszkanku.
No co tu dużo mówić.. 9 osobowe autko musi mieć dużą przestrzeń dla kierowców i pasażerów.
No idealna cisza nie występuje ale głośno jak w byłym VW również nie jest.
No wiadomo, tylko wydatki na diesla. Porównując też spalanie Volkswagena Polo do Forda Tranista Customa to największa różnica znajduje się w maksymalnym spalaniu, nic więcej .
120k za taki samochód i porównując to do jakości ? Hmm... znam droższe modele przy gorszej jakości.
Oprócz częstego poprawiania zawiasów z tyłu oraz występowania pisku w okolicach silnika po wyłączonym silniku i dłuuugiej jeździe to wszystko jest okej.
No nie mogę tu wiele pisać, nie posiadam autka długo więc za rok, dwa napiszę kolejną opinię :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 155KM 114kW [l/100km]

9,2