Ocena kierowcy - Ford Transit V

dampsik@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Ford Transit V 2.0 TD 100KM 74kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
pakowny samochod i ekonomiczny. troche mala ladownosc (980kg). UWAGA! nalezy lac dobre paliwo i dobry olej bo lubia w nich padac pompy paliwa. leje verve na orlenie albo ultimate na bp. zauwazylem ze mimo to ze sie przeplaca na paliwie i w sumie sie zyskuje bo auto mniej spala o ok 0,5litra. no a leje sie czystsze paliwo (mam nadzieje)
4 za spalanie i póki co niezawodnośc 3 za troche niska moc- przy zaladowanym ciezko sie rusza poki turbina nie zaskoczy. klima strasznie obciaza silnik. za to na pusto rakieta.
nie mam zastrzerzen
cos puka ale podobno ten typ tak ma. sprawdzalem u mechanikow i nic nie wykazalo. robie sporo kilometrów ale jeszcze nic w zawieszeniu nie wymieniałem. u znajonych ktorzy kupili calkiem nowke tez puka.
raczej dobra- duze lusterka boczne. problem pojawia sie w deszczu- woda z szyby przedniej slpywa na trojkatna boczna i zaslania lusterka
nie narzekam- wszystko pod reka
w deszczu ciezko odparowuja boczne szyby, z przednia tez troche klopotow. ale jak sie auto nagrzeje to para znika
miejsca sporo, troche niewygodne fotele ale na szczescie mam wersje z reglacja fotela
slychac silnik ale w ktorym dostawczaku nie slychac...? nie uwazam tego za wade
spalanie mnie zaskoczylo. spokojnie mieszcze sie w 8,5 litra nawet przy zaladowanym. zaznaczam ze nie jade tylko 90ka ale gdzie mozna to tez depne do 130. no przy klimie i po miescie to z dwa razy wciagnal ok 9litrow.
porownywalna cena zakupu do ducato czy boxera oraz duzo tanszy od sprintera czy lt-ka. nie jest jakos super wyposazony. ja akurat znalazlem takiego z klima i el szybami- w busie nic wiecej nie jest potrzebne. no moze jeszcze czujniki cofania sobie kiedys zamontuje
mruga wlacznik od podgrzewanych lusterek, w niczym mi to nie przeszkadza
nic powaznego. przez przejechane 60tyś. km raz wymienilem lozysko podpory półosi (300zł) i czujnik cisnienia oleju za 25zł. a poza tym tylko olej i filtry (co 25tyś. km) i klocki przy 120tyś km

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 100KM 74kW [l/100km]

8,2