Ocena kierowcy - Ford Transit VI Van SWB

cubici, 12 lat temu
Silnik 2.2 TDCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2006
Ford Transit VI Van SWB 2.2 TDCi 110KM 81kW 2006-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo zrównoważone auto, solidne. Wielki plus za całokształt.
Karoseria : KOROZJA!!!! Kiedy FORD to zmieni????
Silnik : Pływające obroty. Na szczęście łatwa do usunięcia.
Przeniesienie napędu : Dwumasowe koło zamachowe chałasuje ale pracuje bez najmniejszych problemów.
Obalam wszystkie negatywne opinie o nowych Transitach!!! Interesuję się motoryzacją oraz mechaniką i mam duży dostęp do różnego rodzaju pojazdów. Większość dostawczych aut nie dorównuje Transitowi. Może nie wszystkie wersje silnikowe czy rodzaje zabudowy są godne polecenia ale jako zwykły bus to naprawdę dobre auto. Jeśli nie wierzycie to zapraszam do kupna przereklamowanych VW i Merców, które są drogie w zakupie i eksploatacji. Nie wspominając o innych markach.
silnik dynamiczny a zarazem oszczędny. kultura pracy przeciętna dla tej klasy. mam porównanie z innymi busami i wiem co piszę.
5-cio biegowa bezawaryjna w miarę sprawnie zmieniająca o dobrych przełożeniach. Lepsza ponoć od 6-cio biegowych.
Przednionapędowy. Bardzo pewne prowadzenie, szczególnie w zakrętach a także zimą. wystarczą dobre opony zimowe. W połączeniu z dynamicznym silnikiem daje (jak na busa) niezłą przyjemność z jazdy. Zawieszenie bardzo odporne na nasze Polskie \"autostrady\"
Cały przeszklony, co chcieć więcej. Plus za dobre dzielone lusterka.
Nowa wersja wnętrza po 2006 roku jest naprawdę przemyślana. Mnóstwo schowków i dodatków. Świetna pozycja za kierownicą (wygodny fotel i gałka zmiany biegów). Dobre materiały użyte we wnętrzu, szczególnie w porównaniu z francuskimi i niektórymi niemieckimi autami.
posiadam gołego blaszaka, bez tapicerek, bez ściany grodziowej i podsufitki. Zimą za zimno a latem za gorąco. ale to raczej wina braku zabudowy.
Spoko
Całkiem przyzwoicie. Ostatnio jechałem oplem movano. Powyżej 120 km/h wyłączałem radio bo nie miało to większego sensu, transit wiele lepszy.
Paliwo spoko - oszczędne auto! Podobne do znacznie mniejszego VW T-4 1.9tdi. Spalanie z lawetą i autem przy szybkiej jeździe 11l/100km Ceny przeglądów podwyższone. Np konieczne stosowanie odpowiedniego oleju silnikowego!!! Ale długie przebiegi między wymianami. Ceny w ASO -przesada. Należy kupować przez warsztat samochodowy, bo tylko oni mają godziwe zniżki. Jednak duża dostępność markowych zamienników znacznie pomaga.
Cena adekwatna do jakości. Poszukaj auta z pewnych rąk - czytaj droższego a na pewno będziesz zadowolony.
Pływające obroty. Bolączka chyba wszystkich Transitów z tym silnikiem. Wystarczy szybkie czyszczenie czujnika ciśnienia paliwa przy pompie wtryskowej. ale trzeba to robić co jakiś czas. Pierwsze wersje miały problem z EGR. Ja wymieniłem 2.5 roku temu na niby ulepszony i do dzisiaj jest dobrze. Słaby rozrusznik boscha a dokładnie jego elektromagnes. Szczęśliwie dojście do niego dziecinnie proste.
Brak poważnych usterek!!! Auto nigdy nie odmówiło posłuszeństwa a nie ma lekkiego życia. Pracuje w firmie budowlanej, ma trzech kierowców a w czasie wolnym ciągnie auta z zachodu ) Jeśli trafiają się jakieś problemy to wynikają one raczej z braku wiedzy i klamizerstwa niż wad konstrukcyjnych.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TDCi 110KM 81kW [l/100km]

8,4