Ocena kierowcy - Ford Windstar I

von Marcus - madmax@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 3.0 V6 148KM 109kW
Rok produkcji 1999
Ford Windstar I 3.0 V6 148KM 109kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : przestrzeń oraz komfort jazdy to sama przyjemność, aby zmniejszyć przechyły auta na łukach tzn, troszkę go usztywnić - założyłem koła 17'' z oponami 225\55 i teraz jest idealnie.
bardzo pozytywnie, samochód dla osób lubiących komfort i wygodę. Moim zdaniem pojazd jest pod każdym względem praktyczny: dobre materiały wykończeniowe, bardzo duża przestrzeń, silny do ciągania przyczepy, lawety itp. oraz oszczędny, oczywiście na gazie. Ciągnąc lawetę (c.2-2,2t) mieści się w 12l, bez różnicy czy teren jest górzysty czy równy. Nie wolno się nad nim znęcać, jest za to wdzięczny.
praca cicha, bez zastrzeżeń - pilnować stanu płynu chłodzącego. Przy normalnej eksploatacji niezniszczalny, bardzo silne auto, idealne do ciągania lawety i długich podróży.
pamiętać o oleju, wymiana i stan - uwaga ten samochód nie służy do rajdów, oczywiście jeżeli trzeba przyśpieszyć to nie ma najmniejszych problemów - natomiast rajdowa jazda tym autem doprowadza do uszkodzenia skrzyni biegów. wcześniejszego kupiłem z uszkodzoną skrzynią (przebieg 250 tys\km) naprawiłem i przez następne 170 tys\km (do dnia sprzedaży) nie było żadnych problemów, dodam że jeździł non stop z lawetą !!!
troszkę za miękki, ale wystarczy wymienić koła na 17'' i jest idealnie. Niektórzy użytkownicy zamieniają poduszki na sprężyny, nie wiem jaki to przynosi skutek, jeżeli dalej zostają tak wysokie opony (215\70\15)!
jak w kinie !!!
Amerykanie coś wiedzą w tej kwestii, jeżeli produkują takie auta, ...następny samochód jaki kupię to też będzie Winstar ale w nowej "budzie"
ogrzewanie nawet na jedynce działa jak sauna, natomiast klimatyzacja sprawia złudzenie że znajdujemy się w igloo - trzeba umiejętnie obchodzić się z ustawieniami, ponieważ szkoda pieniędzy na lekarstwa oraz czasu na leżenie w domu.
brak zastrzeżeń, to na prawdę jest van !!! Galaxi, Alhambra i Sharan mogą stać z boku i tylko obserwować jak wygląda prawdziwy VAN.
w bagażniku powinno zawsze leżeć obciążenie o wadze c.100kg wtedy jest okay. Jeżeli jest pusty, słychać na naszych drogach tylną oś (usztywniona jest poduszkami) koła nie mają tutaj znaczenia.
założyłem instalację gazową (zwykłą) i nie mam żadnych zastrzeżeń do spalania.
dlatego jeżdżę tylko Fordami, wcześniej posiadałem 3 Mondziaki MK II: 1,8 16V Ghia, 2,0 16V automat, 2,5 24 V Ghia, w Fordzie stosunek jakość do ceny uważam że jest dobrana idealnie.
jeszcze mnie nie zawiódł
nie miałem jeszcze żadnych poważnych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 148KM 109kW [l/100km]

13,7