Ocena kierowcy - FSO Polonez Atu Plus

Łukasz, 17 lat temu
Silnik 1.6 GSi 84KM 62kW
Rok produkcji 1999
FSO Polonez Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Uważam, że za tą cenę nie kupi się czegoś lepszego. Złe zawieszenie ale za to bezusterkowe (130tys km po mazurskich drogach). Ceni częśi niewygórowane. Duży i wygodny. Takim samochodem nie zadasz szyku, ale trzeba się zastanowić, czy Golf II będzie lepszy. Spore wyposażenie podst.: wsp. kier, regulacja wys. pasów i kierownicy, dzielone tylne siedzenia, halogeny, instalacja radiowa-4 głośniki (gra lepiej niż w zagranicznych autach). Niby duperele, ale w innych markach każą za to sporo płacić.
Słaba elastyczność. Trudno się wyprzedza.
Czuję, jak wrzucam bieg, nie jak w np. Felicji (może przyzwyczaiłem się że skrzynia chodzi ciężko, ale mi to się podaba). Biegi nie wypadają
Prowadzi się strasznie, szczególnie na krętych mazurskich drogach, ale mimo takiego przebiegu w zawieszenie nie było naprawiane (jak w zachdnich samochodach)
Nie mam zastrzeżeń
Nie mam zastrzeżeń
W cipłe dni przydała by się klima.
Nie mam zastrzeżań
Do 100 km/h możliwie, póżniej już gożej.
Z tą masą z LPG bardzo dobre Srednio ok 10l. Należy co jakiś czas wymienić filtr w gazie i wyregulować.
Można kupić lepszy samochód ...... ale nie za te pieniądze.
Nic poważnego. Wymiany serwisowe: klocki i szczęki przy 90tys było nie potrzebne, ale lampka się świeciała, opony przy 90tys, przy 130tys. wymiana przewodów hamulcowych
Drobiazgi. Zawieszenie nie było ruszane. Silnik był rozbierany bo płyn chłodniczy wyciekał ze zbiorniczka (podbno skaza na głowicy była) Naprawa 200zł i jakieś diody-100zł za naprawą

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GSi 84KM 62kW [l/100km]

7,3