Ocena kierowcy - Honda Accord VII Sedan

Artur L., 16 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2007
Honda Accord VII Sedan 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Mam bezpośrednie porówanie z Toyotą Avensis, z której przesiadłem sięna Hondę. Na niekorzyść Hondy mogę odnotować; - wyciszenie - szywność zawieszenia Ale jest to zrozumiałe ze względu na bardziej sportowy charakter auta i jak się jest na to przygotowanym, to jest o.k. Minusem jest w mojej ocenie jakosć sprzętu audio. Pomimo 8 głośników dżwięk jest płaski i nijaki (wcześniej miałem 4 głośniki, ale jakość była o wiele lepsza). Założyć zatem należy, że Honda nie wydaje dużo kasy na sprzet audio, który jest mocno średniej jakości. Mam nadzieję, że niezawodność aut będzie porównywalnie świetna. Na korzyść Hondy przemawia przede wszystkim układ napędowy i jest nieporównywalnie bardziej dynamiczny. Zakupu, jak na razie nie żałuje i obym nie musiał prostować tej opinii ;-)
Trochę głośny.
Bardzo dobry promień skrętu. Auto trzyma się szosy.
Nie wyobrazam sobie manewrów bez czujników parkowania. Ale z pewnością są lepsi kierowcy, którym to nie sprawia problemów.
Tapicerka mogłaby być lepsza, ale nie ma co narzekać.
ocenię po zimie.
Szersza osoba za kierownicą mógłaby mieć problem (siedzenia są wyprofilowane). tym niemniej dla mnie jest wystarczająca ilość miejsca, a nie jestem mikrusem. Pasażerowie z tyłu nie mają dużej przestrzeni, ale mi to nie przeszkadzało.
Myślałem, że bedzie lepiej. Poprzednio jeździłem toyotką avensis i było ciszej. No ale nie jestem szczególnie zaskoczony, gdyż zapoznałem się wcześniej z opiniami, z których wynikało, ze ten typ tak ma.
Na razie nie udaje mi się zejśc poza miastem do poziomu poniżej 8,6 l, ale silnik dopiero się dociera. Mam nadzieję, że będzie lepiej. Poza tym dzięki cennym opiniom wiedziałem, że nie mam co liczyć na niskie pułapy zużycia.
Szkoda, że lusterka nie składaja się automatycznie po zamknięciu auta.
jak na razie i oby tak dalej.
jw

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW [l/100km]