Ocena kierowcy - Honda City V

ek7, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 83KM 61kW
Rok produkcji 2006
Honda City V 1.4 i 83KM 61kW 2002-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczność i ekonomiczność, a także pakowność
Inne : brak wskaźnika temp. płynu chłodzącego!
Inne : brak wskażnika temp. zew.
Inne : spryskiwacz przedniej szyby
Naszym zdaniem, czyli żony i moim (poprzednio civic htb 1.5,94), po przejechaniu 500km auto jest bardzo przestronne i wygodne, silniczek jak na tę klasę też niczego sobie(trochę głośny, ale po civie i tak jest w miarę cicho). Tapicerka na fotelach przyjemna, natomiast plastiki - TOTALNA KOMPROMITACJA (potwornie twarde i nieprzyjemne) - wg mnie. Oby tylko z czasem się nie rozskrzypiały - tego się najbardziej obawiam. No i ta Turcja, też nie wiadomo? Jak trochę bujniemy licznik to opiszę wrażenia. Przejechalismy już 2500km i wrażenia raczej się pokrywają z tymi na poczatku. Troche dużo pali ok. 7litrów (średnio - głównie miasto), ale biorąc pod uwagę panujace upały i jazdę z klimą cały czas - to chyba nie najgorzej. Klimatyzacja działa rewelacyjnie. Po 5000 km wrażenia są raczej podobne. 25000 km nic nowego się nie wydarzyło wszystko ok., spalnie (średnie) z przewagą miasta i klimą (często) - 6,3l. Oby tak dalej....... Wg mnie HONDA CITY jest znakomitym sam. do miasta (jak sama nazwa), natomiast nie należy tego auta kupować do pokonywania tysięcy km poza nim (niestety) i nie mam tu na myśli usterkowości, czy ekonomiczności.
Ładnie się zbiera od dołu, ale robi się głośny pow. 3500 rpm (jak to honda). Opisujemy oczywiście miejskiego sedana z segmentu B a nie bolida formuły 1. Jest za to dość elastyczny i odrobinę za słaby wg mnie.
Jak dotąd o.k., 5-tka wchodzi niezbyt lekko, ale myślę, że się dotrze. Już (2500km) wszystkie przełożenia funkcjonują poprawnie.
Przednie zawieszenie troszkę chyba sztywne, na bruku dudni, za to tylnego prawie nie słychać. Przy silnym wietrze jadąc powyżej 100km/h bez obciążenia bardzo mocno odczuwalne są podmuchy ze wszystkich stron, myślę że winę ponosi zbyt wysoko uniesiony tył, masa auta, wspomaganie kierownicy i szerokość opon(175/65R14). Więc trzeba zwolnić i jest ok.
Jedyny "ból" to słupki przednie, ale można się przyzwyczaić, z tyłu czujniki parkowania załatwiają problem cofania.
Super - jak to w tej marce, w zasięgu wzroku i pod ręką.
Zbyt dużo nie wiem w tej kwestii teraz, zobaczymy zimą, ale klima działa b.dobrze. 25000km - bez zastrzeżeń wg mnie
Za mało miejsca na nogi kierowcy (chyba, że konus)! Ogólnie - autko pozwala przewieźć wygodnie naszą trzyosobową rodzinę bez myślenia, gdzie co trzeba upchnąć albo może dokupić bagażnik dachowy - i to jest fantastyczne.
Kiedy się "przesuwamy" do przodu jest przyjemnie, ale jak zaczynamy "jechać", od razu to słyszymy.
Dokładnie jeszcze nie wiem ale wskażnik oscyluje około 6-7litrów(500km). 5000km: Miasto - 7l Trasa - 6l 25000km: j.w.
Trochę drogi, ale i tak uważam, że z takim wyposażeniem, za te pieniądze w swojej klasie jest - bezkonkurencyjny. W naszych realiach, każdy nowy samochód był, jest i będzie zbyt drogi.
Objęte gwarancją: - wymiana gałki lewarka zmiany biegów - lakierowanie maski
wg mnie - brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 83KM 61kW [l/100km]