Ocena kierowcy - Honda City VI

Przemek I., 14 lat temu
Silnik 1.4 i 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Honda City VI 1.4 i 100KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Najmilszym zaskoczeniem było dla mnie wyposażenie tego auta. Za nic praktycznie nie trzeba dopłacać. Nawet chlapacze znalazły się na liście wyposażenia seryjnego.
Bardzo dobry samochód za przystępną cenę. Ma wady - fakt. Mały otwór załadunkowy do gigantycznego bagażnika. Wyposażenie seryjne ponad przeciętne. Wersja elegance, z której korzystam na niemal wszystko (z tempomatem włącznie). Brakuje mi trochę funkcji wyświetlania temperatury zewnętrznej. Poza tym zbiornika paliwa mógłby być o 10 - 15 litrów większy.
Silniki Hondy, trzeba lubić. Wkręcają się wysoko i wtedy potrafią pokazać, co tak na prawdę potrafią. Tak jest oczywiście również w tym przypadku. Co do kultury pracy, tu jest dużo lepiej niż w Civicu z 1999 r., którym też trochę przejeździłem. W sumie OK.
Aż się chce do niej sięgać, tzn. do lewarka zmiany biegów. Precyzyjna i bardzo przyjazna w użytkowaniu. Duży plus.
Jak dla mnie OK. Autko stabilne i moim zdaniem nie ma wielkich tendencji do pływania przy większych prędkościach. Może to kwestia związana z tym, że używam auta postawionego na 16-calowych kołach. Zawieszenie zestrojone nieco twardo, ale ja tak lubię.
Bez zarzutów, dodatkowo zamontowane czujniki parkowania do tyłu załatwiają sprawę.
Super. Wszystko pod ręką. Jedyna uwaga może dotyczyć obsługi komputera pokładowego. Ten jest dostępny jedynie przyciskiem z deski z zegarami. Trzeba wsadzać rękę za kierownicę, co może być nieco kłopotliwe dla kogoś kto lubi się tak bawić.
Włączasz i masz. Bez zbędnego oczekiwania i wydajnie.
Duuuuużo miejsca. Cztery dorosłe osoby na pokładzie nie mają żadnych podstaw do narzekania.
Jest dużo lepiej niż w poprzedni używanej przeze mnie Hondzie Civic. Choć powyżej 4 tysięcy obrotów może budzić pewne zastrzeżenia. W sumie nie jest źle, choć nie wzorowo.
Póki co tylko o paliwie. Nie jest źle. Na stacjach nie zostawia się pokaźnych sum, ale wynika to z tego, że niewielki zbiornik paliwa zmusza do częstszych wizyt na nich. Ceny przeglądów nie są mi jeszcze znane. Ceny części - mam nadzieję, ze nie poznam ich wcale.
Za tę cenę trudno znaleźć równie bogato wyposażony samochód
Absolutnie żadnych usterek.
Bez usterek.