Honda Civic IX - Oceń swoje auto

lista nadwozi Honda Civic IX

lista silników Honda Civic IX

Oceny Honda Civic IX

4% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 17.06.2013 19:59:53 przez

Ten samochód to pełny kompromis pomiędzy mocą i oszczędnością. Jeśli chcę mogę jechać dość dynamicznie , innym razem oszczędnie .Jakość wykonania wysoka jednak nie idealna,zawsze mozna się do czegoś przyczepić. Porównując z fiatem bravo,fordem focusem to przepaść honda bije je na głowę.Spalanie też mniejsze niż konkurencja,wnętrze wygodne ,fotele o dobrym profilu,minus to brak dojazdówki i dość skomplikowane przełączenia menu komputera uproszczenie wyboru bardzo wskazane. Teraz juz po 10000 km mogę cos napisac o jeżdzie tym samochodem , nie bierze oleju jak czytałem na forach , byłem w Chorwacji na wczasach kupiłem 1L oleju na dolewkę - niepotrzebnie .Mechanicznie auto sprawdza sie doskonale , spalanie spadło o ok 0,2 l/100 od nowości, w długich trasach jest bardzo dobrze, wygodnie ,jednak wspomaganie kierownicy zbyt mocne jak na mój gust , niskie zawieszenie w trasie pomaga , przy parkowaniu trzeba bardzo uważać na przedni zderzak lub parkowac tyłem. Plastiki w środku bardzo podatne na zarysowania, myślałem że będzie lepiej.Bagażnik ok kupiłem dojazdówkę za 250zł i dywanik gumowy do bagażnika polecam ze względu na wykładzinę.Do tej pory samochód sprawuje sie dobrze niczym mnie nie zaskoczył in minus.Bez problemów i nadmiernego zmęczenia zaliczyłem trase 1400km , to samo mówi o wystarczającym komforcie jazdy . Dynamika jest na dobrym poziomie można wyprzedzać bez strachu. Całość oceniam na 4+. Pozdrawiam.

dodano 13.10.2013 13:00:05 przez

Długo mówiłem sie z zamiarem kupna - po VI generacji każda następna mi nie pasowała a Honda w rodzinie jest od 1998 roku. Byłem bliski VIII gen. UFO ale jednak to nie to. W tym czasie była Skoda Octavia TDI, Mazda 5 1.8 diesel i Mondeo MkIV 1.8 TDCi... wszystkie turbo diesle wiec wiecie jak to jest sie przestawić. Po ofivjalnym debiucie IX gen 8 miesięcy zajęło mi zdobycie sie na wejście do salonu Hondy - nie mogłem sie przekonać po zobaczenia na żywo tylu naszej IX... Ale wreszcie dojrzalem i gdy już wsiadłem to uwierzcie ze po pierwszym zetknięciu rak z kierownica (miękka skóra, odpowiednia grubość i idealna średnica koła) i usłyszenia mruczenie silnika byłem pewien i nie zawiodłem sie. Jest to moje pierwsze auto które po roku jazdy mi sie nie nudzi. Nie chce sie tu powtarzać bo starałem sie w szczegółach opisać wszystko w podtematach wiec zapraszam do zapoznania sie.

dodano 01.10.2013 20:47:18 przez

Przesiadłem się z Diesla, więc ciężko się przyzwyczaić do częstego machania gałką, ale jakoś idzie ;) No i trzeba go trzymać na obrotach, jeśli jest potrzeba bardziej dynamicznej jazdy, co może denerwować, ale mi akurat nie przeszkadza. Lubię szybko pojeździć, ale jak to bywa z wiekiem zaczynam zwracać uwagę na ekonomikę - tu mam przejechane przez 2 miesiące 6000km \ 7,5l więc nie ma dramatu. Przyznam szczerze, że jak pierwszy raz zobaczyłem ten samochód to powiedziałem że w życiu go nie kupię....dopóki do niego nie wsiadłem i się przejechałem :) Na razie usterek brak, ale widać, że warstwa lakieru jest cieniutka i przez to podatna na wszelkie zarysowania. Autko bardzo wygodne dla 3 osobowej rodzinki pod każdym względem. Na razie tyle.

dodano 04.06.2012 20:20:18 przez

Auto mile mnie zaskoczyło. Nastawiłem się na ekonomię z pominięciem mocnych przyspieszeń. To już mi minęło. Samochód robi wrażenie na przechodniach i innych kierowcach. Czasami, szczególnie, gdy wsiadam do auta to widzę jak im gały zżerają mój samochód. To jest piękne. Kolor też mi się udał mam Urban Titanium Metallic i jest ładniejszy niż w VIII wersji. Jednej rzeczy brakuje mi w tej wersji(SPORT)w porównaniu do ósemki - podgrzewanych foteli. w Sporcie w ósemce już były, tutaj są dopiero w Executive. Bagażnik mega, mam nadzieję, że asistance Hondy naprawdę działa (brak koła zapasowego). Ale najbardziej podoba mi się zamykanie drzwi. To już jest klasa Audi co najmniej.

dodano 22.05.2013 17:04:34 przez

Oprócz zalet technicznych Civic IX ma styl i jest dobrze wykonany. Wybierałem pomiędzy Civicem a Golfem, który mnie zniechęcił nijakością wnętrza i eksperymentalnym silnikiem. Civic wymaga pewnego przyzwyczajenia. To nie jest auto sportowe, tylko sympatyczny, dosyć obszerny samochód rodzinny. Jeżeli ktoś szuka wrażeń sportowych może być rozczarowany. Civic ma silnik jak elektryczny, doskonałe hamulce, bezpośredni układ kierowniczy i zawieszenie z genem sportowym, jeździ się cicho, harmonijnie i komfortowo. Honda proponuje technikę jazdy eko: powolne przyspieszanie i jazdę na 6 biegu ze stałą prędkością.

dodano 15.12.2013 00:31:12 przez

Poprzednią Hondą Civic jeździłem 7 lat i nigdy nie zawiodła, więc po długim oswajaniu się z wyglądem wersji IX w końcu ją kupiłem i jestem w pełni zadowolony. Prowadzi się świetnie, szczególnie przy wyłączonym trybie ECON ;-) Miejsca wystarczająco dla 4 osobowej rodziny, bagażnik rewelacyjnie duży jak na klasę auta, jakoś wykończenia wnętrza i jego wygląd mile zaskakuje na tle konkurencji. Brakuje mi tylko wbudowanego Bluetootha w wersji Sport ( rocznik 2013 już ma) a drażni trochę słaba obsługa "mp3", wierzę, że to można by jakoś poprawić upgrade'em oprogramowania.

dodano 05.11.2013 17:32:06 przez

Z samochodu jestem bardzo zadowolony. W ciągu 7 miesięcy przejechałem 22.000 km. Dziwią mnie tu niektóre opinie, że silnik za słaby, ze skrzynia taka sobie. Ja dużo jeżdżę po autostradach m.in. Austria, Niemcy, Włochy, Węgry i nie narzekam na brak mocy. Samochód jest bardzo komfortowy na długie trasy. Mam za sobą trasy po 1200km, 1700 km w ciągu jednego i dnia i nie czuje się przejechania tak dużego dystansu. Wcześniej miałem Toyota Yaris z silnikiem 1.33 101kM i tam dystans 700 kM był bardzo odczuwalny.

dodano 09.07.2013 10:20:11 przez

Auto niby dobre, byłem bardzo pozytywnie nastawiony na starcie, ale silnik psuje wszystko. Jazda jest frustrująca przez beznadziejne osiągi nie pozwalające komfortowo podróżować w trasie, co z tego że autko wygląda sportowo, jak nie dogoni nawet Skody lub Lanosa. Auto miałem jako tymczasowe na kilka tygodni przed docelowym leasingowym focusem tdci 95km. Focus mimo że niby słabszy, to zupełnie inna bajka jeśli chodzi o osiągi i komfort podróżowania w trasie.

dodano 13.03.2012 07:44:30 przez

Wyraźny postęp w stosunku do poprzednika, czuć kawał roboty. Cichy, dynamiczny, oszczędny, bardzo przestronny, pojemny bagażnik. Dobre zawieszenie. Wszystko bardzo wysokiej jakości. Wart swojej ceny, bo konkurencja pozornie tańsza, po doposażeniu do poziomu Civica jest porównywalna. Argumenty, że nie ma diesla w ofercie są śmieszne - spalanie jest bardzo małe a komfort podróży, szczególnie w mieście, nieporównywalny.

dodano 02.02.2014 22:40:12 przez

Postaram się uzasadnić tą ocenę wypełniając rubryki poniżej i zaznaczyć, że oceniając ten samochód patrząc z pozycji kluczowych podzespołów, należałoby zaznaczyć tragicznie. Ogólnie uważam ten pojazd za moje największe nieporozumienie motoryzacyjne. Przejechałem nim już sporo kilometrów (a było by już ich więcej, gdyby nie awarie) i uważam swoją opinię za ugruntowaną.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Honda Civic, oglądali także

Dowiedz się więcej o Honda Civic

Przeczytaj o Honda Civic

Czy warto kupić: używana Honda Civic VIII (od 2006 do 2011)
Czy warto kupić: używana Honda Civic VIII (od 2006 do 2011) Jeden z najbardziej charakterystycznych samochodów ostatniej dekady przekonuje dobrym wyposażeniem, funkcjonalnym i przestronnym wnętrzem oraz niskim poziomem awaryjności. Mankamenty? Twarde zawieszenie i wysokie ceny na rynku wtórnym. Czy warto kupić używaną Hondę Civic VIII?

Honda Civic - zobacz filmy

Honda Civic - Honda Civic 1.6 i-DTEC 5d - wideotest AutoCentrum.pl
Honda Civic - Honda Civic 1.6 i-DTEC 5d - wideotest AutoCentrum.pl Japończycy kazali nam długo czekać na silnik Diesla o mniejszej pojemności, ale uwierzcie - warto było! W dzisiejszym teście prezentujemy zalety i wady nowego Civica z silnikiem 1.6 i-DTEC.

Honda Civic IX 84