Ocena kierowcy - Honda Civic IX Hatchback 5d

Bolaz, 10 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 142KM 104kW
Rok produkcji 2012
Honda Civic IX Hatchback 5d 1.8 i-VTEC 142KM 104kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto świetnie trzyma się drogi a pokonywanie zakrętów to prawdziwa przyjemność.
Poprzednią Hondą Civic jeździłem 7 lat i nigdy nie zawiodła, więc po długim oswajaniu się z wyglądem wersji IX w końcu ją kupiłem i jestem w pełni zadowolony. Prowadzi się świetnie, szczególnie przy wyłączonym trybie ECON ;-) Miejsca wystarczająco dla 4 osobowej rodziny, bagażnik rewelacyjnie duży jak na klasę auta, jakoś wykończenia wnętrza i jego wygląd mile zaskakuje na tle konkurencji. Brakuje mi tylko wbudowanego Bluetootha w wersji Sport ( rocznik 2013 już ma) a drażni trochę słaba obsługa "mp3", wierzę, że to można by jakoś poprawić upgrade'em oprogramowania.
Dla mnie super, ale nie mam większych doświadczeń z innymi silnikami, więc trudno mi porównać.
Precyzyjna, krótki skok.
Na zakrętach naprawdę czuję się pewnie.
Kamera cofania to świetny patent, ale trzeba pamiętać żeby oczyścić ją przy gorszej pogodzie.
Przy wsiadaniu trzeba się trochę nagimnastykować, ale to przecież samo zdrowie ;-)
Nie znajduję minusów
Jak już się wsiądzie to jest wygodnie i miejsca wystarczy dla każdego (mowa o osobach przeciętnego wzrostu i dzieciach)
Nie jest to limuzyna, w porównaniu z wersją VII spory skok do przodu.
Przy dynamicznej jeździe potrafi w mieście spalić ponad 9 l/100km. Na autostradzie przy 150 niewiele ponad 8, drogi lokalne poza miastem to około 7,3 l/100km. Ja nie potrafię jeździć tym samochodem spokojnie i ekonomicznie, stąd takie wartości.
pod koniec 2012 nie znalazłem lepszej oferty na samochód w tej klasie.
Brak.
Do tej pory brak.