Ocena kierowcy - Honda Civic V Hatchback

radek795, 15 lat temu
Silnik 1.3 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW 1991-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zajechania a nawet gdyby to 1500zł i kolejne setki km przyjemności
Samochodu i dziewczyny się nie pożycza więc HANI nie pożycza się z dwóch powodów i to wszystko co mam do powiedzenia co do modelu EG33 D13B2. Części w stosunku do innych aut wcale nie są drogie i można kupić co się chce ale warto kupować dobrej jakośći.Problem bedą mieli posiadacze modelu vti tu części są drogie i mało dostępne ale jeśli chodzi o 1.3 16V to nie ma najmniejszego problemu.Jeśli ktoś pisze źle o civicu to albo zazdrości bo ma golfa lub bmw jeżdzące jeden dzień w tygodniu a reszte stoi na pieńkach i czeka na części z auto złomu lub coś na f a wiadomo nie kupuje się fiatów fordów i francuzów, lub kupił złoma z niemiec za grosze od rumuńskiego uchodźcy który miał w du..szy wymianę oleju itp bo siedzi tam by zarobić a nie ładować kase w auto. Owszem Civic jak każde auto które ma 10-15 lat nie jest nowe i wymaga często po zakupie remontów( ich ilość i kosztowność najczęściej zależy o poprzedniego właściciela jak o nie dbał)Ja osobiście zaraz po kupnie zrobiłem całe zawieszenie układ kierowniczy i hamulcowy, wszystkie płyny filtry i oleje, oraz kupiłem nowe opony lato/zima. W sumie sporo zainwestowałem przez rok ale na krętych drogach obecnie nie ma sobie równychi prowadzi się poprostu doskonale.Jak ktoś chce kupić auto nie wymagające remontu to niech kupi nowe i nie wypisuje głupot że zawieszenie czy inne podzespoły w civicu szybko się zużywają bo to guzik prawda, Ja miałem wszystko fabryczne całe zawieszenie hamulce a wydech mam nadal fabryczny- po zimie do wymianki.Nie jest to moje pierwsze auto miałem rovera, nissana,nawet poloneza i zdecydowanie najbardziej niezawodny i trwały jest civic .Tak więc co do żywotności nie mam co się więcej wypowiadać.Jedyne o czym marze to o tym by honda wskrzesiła legende modelu V ( gdyby tak się stało jestem pierwszy w kolejce po kredyt i nowego civica) Pozdrawiam wszystkich przyjaciół hondziarzy !!!!Dbajcie o swoje hanki i do zobaczenia na trasie
silnik 1.3 16V stworzony chyba tylko po to by jeździł ale nie rajdowo jednak starcza do naprawde sprawnego poruszania się. Praktycznie bezobsługowy prosty w naprawach w dodatku tanich. Ja po 215 tyś uważam że silnik pracuje rewelacyjnie nie zauważyłem zjadania oleju kultura pracy jest nienaganna równa cicha i elastyczna.Jedyne co to wymieniam to co trzeba filtry alej i świece kontrola zaworów i rozrządu. Za silnik ocena maksymalna
Skrzynia pracuje idealnie sporadycznie ciężko wbić wsteczny ale ogólnie pracuje lekko i precyzyjnie
Układ jezdny to największy atut tego autka.Świetnie trzyma się drogi i pokonuje kręte drogi golfy nie mają szans
widoczność dobra do przodu i dość słaba z tyłu siedzi się nisko więc to jeszcze pogarsza widoczność, jednak śmiało można to ścierpieć na początku a gdy się przywyknie człowiek nie wyobraża sobie lepszego auta
Po co to pytanie skoro wszystko jest tam gdzie być powinno jasne i czytelne
w zime grzeje latem nie chłodzi bez klimy ogólnie wentylacja całkiem dobra i daje rade z rosiejącymi szybami
jak na takie małe auto posiada sporo miejsca z przodu jak i z tyłu, sceptycy mogą być zaskoczeni wygodą i przestrzennością wnętrza
kogo to obchodzi jek i tak coraz modniejsze są tłumiki które tylko ryczą a nie tłumią
spalanie na gazie 8-9/100 w trybie praca dom, w trasie 6-7/100 czyli tanio i ekonomicznie nie to co golf. benzyna to około 1,5 litra na setke mniej w każdym cyklu ale dokładnie nigdy nie sprawdzałem. różnice w spalaniu zauważyłem też tankujęc na markowych stacjach ( SHEL,BP,STATOIL) a prywatnymi na morkowym gazie około 10% więcej kilometrów na baku czyli na tankowaniu 30-50 km więcej
nigdy mnie nie zawiodło a jeśli już musiałem coś zrobić to szybka naprawa szyby wyskakujęcej z rynienki czas naprawy 5 min na poboczu. jedynie co mnie irytuje to to że poza mną to te auta strasznie lubi ruda więc lakiernik i antykorozjanty są jak najbardziej i jak najczęściej wskazane.
nigdy nie miałem kłopotów

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V 75KM 55kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Honda Civic V Hatchback 1.3 16V 75KM 55kW