Ocena kierowcy - Honda Civic VI Hatchback

Piotrek, 19 lat temu
Silnik 1.4 i S 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Honda Civic VI Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Chcę zmienić samochód na nowszy i większy – najprawdopodobniej Accord. Sprzedając moją Civic z czystym sumieniem będę mógł polecić ją kolejnemu użytkownikowi. Czytałem tu opinie innych kierowców i dochodzę do wniosku, że negatywy wypływają od smarkaczy lub malkontentów, którzy oczekują od kompaktu profilu porshe... H.C. 5D to samochód rodzinny o lekkim „zabarwieniu” sportowym – podkreślam – lekkim! Jeśli ktoś chce samochód sportowy to polecam np. Subaru Impreza. Dodam na koniec, że kupując samochód trzeba sobie zadać trochę trudu i wyszukać egz. bezwypadkowy. Mocno walone bryczki zawsze będą szwankować i nie ma to związku z marką – padlina to padlina. Honda Civic 1,4 mimo swoich lat służy mi bardzo dobrze może dlatego, że przez całe swoje życie była w dobrych rękach i ani razu na drzewie;-)
Pracuje wręcz wzorowo, na niskich obrotach cichy na wyższych przyjemnie mruczy – niektórym ten pomruk przeszkadza mi wręcz odwrotnie.
Czytałem, że niektórzy mają problem z wrzuceniem wstecznego... chyba mają też inne problemy ale to nie wina skrzyni biegów;-) Wszystkie biegi wchodzą idealnie pod warunkiem, że lewarek obsługuje człowiek, a nie dresiarz. W porównaniu no VW - klasa!!!
Zakładając, ze w Polsce mamy ekstremalne warunki eksploatacji doskonale się sprawdza.
Do tyłu kiepsko? Nic podobanego - moze to kwestia wzrostu kierowcy bo ktoś niski, siedzący nisko (bo tak się siedzi w H.C.) może mieć problemy - ja nic takiego nie odnotowałem - parkuję "na żyletki".
Nie mam żadnych zastrzeżeń.
Paruje podczas deszczu - to fakt, ale klima sobie z tym radzi. Filtr p.pyłkowy trzeba wymieniać często i wtedy jest OK. Prawdą jest natomiast, ze ogrzewanie jest mało wydajne.
Mam 190 cm i znaczną szerokość korpusu;-), a jednak jest mi w tym samochodzie bardzo wygodnie. 2000 km non-stop i żyję. W poprzednim samochodzie (Volvo 440) taki wyczyn byłby nie do pomyślenia.
Przy normalnej jeździe jest bardzo dobrze. Jeśli natomiast ktoś chce "depnąć"... no cóż wtedy powinien liczyć się ze wzrostem hałasu - brzmienie tego silnika jest jednak bardzo przyjemne - mi odpowiada.
Na przeciętnym poziomie - ostatecznie to nie jest Smart.
Drogi przy kupnie, ale jednocześnie dużo warty przy sprzedaży. Za te pieniądze kupujecie produkt wysokiej jakości. W każdym samochodzie coś się psuje, ale wierzcie mi w Civicu rzadziej;-))) Bardzo dobry samochód.
Głównie elementy eksploatacyjne - klocki, paski, żarówki, etc. Coś zepsutego co mogło wytrzymać dłużej to jedynie łożysko prawego-tylnego koła (przy ok. 90 tys.) ale panowie z niezależnego warsztatu byli zdania, ze to wyjątkowy pech, bo ogólnie takie przykrości pojawiają sie w tych samochodach znacznie później. Nie pamiętam juz ile zapłaciłem ale nie zbiedniałem przez to.
Jedna, jedyna rzecz to korozja błotnika tylnego w miejscu mocowania zderzaka (wada fabryczna) - tanio i szybko naprawione przez ASO. Nie wpływa to jednak moim zdaniem na ogólną bardzo wysoką ocenę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i S 90KM 66kW [l/100km]

7,7