Ocena kierowcy - Honda Civic VI Sedan

rafael.w29@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wszystko lubie w tym autku a najbardziej to ze wersja 5d jest polaczeniem europejskiego gustu z japonska jakoscia-bomnie osobiscie niezbyt podobaja sie wersje japonskie glownie ze wzgledu na przednie lampy oraz ,,japonski srodek,,japonczyka tez mialem i mitem jest to ze niby anglik jest gorszej jakosci-jak jest nie bity to ja nie zauwazylem wiekrzej roznicy w spasowaniu elementow bo pawda jest taka ze i tak jak ktos czytal o fabryce w angli to japonce i tak po zlozeniu kazdego autka dokladnie wszystko sprawdzaja:)a pozatym 5d to 5d bo w sedanie nie raz mialem problem z przewiezieniem tego czy tamtego ale wyglad to rzecz gustu-lubie rewelacyjne fotele -w japoncu sa duzo gorsze,a ogulnie duze plusy za maselko sprzeglo,skrzynie biegow,zawieszenie ,silnik :)
powiem tak-5 lat temu kupilem taka sama w wersji 5d i jezdzilem nia 4 lata -byl to rok 97 bez klimy i bez abs itylko tego mi w tym autku brakowalo bo pozatym bylem z niego bardzo zadowolony-sprzedalem bo mnie wzielo na auto sportowe a konkretnie na prelude 2,2-po rocznych meczarniachw preludzie (to do panow co lubia auta nie dla emerytow)ciaglych bolach glowy od tylnego zawieszenia ktore bylo zespolone z karoseria,ciaglym garbieniu sie przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta a takze spalaniu 13 l pb na 100km i chronicznym braku mozliwosci pojechania szybciej tym autem(chyba ze w nocy jak kto lubi gangsterke z malolatami)obiecalem sobie ze najleprzym autkiem jakie mialem a mialem ich sporo jest wlasnie civic 5d:)praktycznosc,niezawodnosc,funkcjonalnosc,wygoda osc,wygoda a do tego rewelacyjna trakcja jak na warunki miejskie i okolomiejskie sprawily ze wlasnie kupilem takowa rok 2000 z klimka abs i jeszcze sie trafil gaz sekwencyjny:)-polecam
silniczek jak na1.4 jest ok -kupilem z gazen sekwencyjnym wiec jezdze na gazie ale nie polecam bo autko pali na pb 7 l na miescie wiec bez sensu gazowac taki silnik-kultura pracy bardzo dobra jak ktos lubi cisze to polecam niemca-nic nie czuc nic nie slychac i niewidac bo zazwyczaj nie ma obrotomierza:)
procz wstecznego dla mnie ideal skrzyni-jezdzilem chybawszystkim kompaktami i w zadnym nie bylo takiej precyzji-procz wstecznego -sle w koncu na wstecznym sie nie jezdzi:)
zawieszenie wileowahaczowe to jest to co w tym autku lubie najbardziej-idealnie zestrojone zawieszenie na polskie drogi-zawieszenie tlumi nierownosci ale jednoczesnie bardzo dobrze trzyma samochod
widocznosc dla mnie super moze gorzej z tylem ale to chyba normalne:)
bez wydziwiania wszystko na swoim miejscu porecznie i tak powinno byc
moze bedzie lepiej po wymoianie filtra pylkowego-klimka ok:)
jak na 4 normalnego wzrostu osoby nie mam zastrzezen jest ok
wyciszenie nie jest najmocniejszastrona tego autka ale mnie to kompletnie nie przeszkadza bo do predkosci 120 km jest ok a komu na miescie trzeba wiecej:)a jak ktos lubi cisze to polecam niemieckie poduszkowce -tam nie bedzie slychac ani zejest silnik pod maska ani opon nie bedzie
jak pisalem kupilem z sekwencja ale nie widze sensu gazowac tego autka bo 100km na pb 30 zl a na lpg ponad 20 wiec w zyciu bym nie kupil instalacji za 4000:)
za 15-20 000 zl mamy super autko ktore jak sie dba to i jeszcze z 10 lat pojezdzi i po co nam wiecej i gdzie jak polska to jeden wielki wykop-mialem przez rok auto 200 konne i naprawde wiem co mowie-stalem w korkach palac 13 l i 2 razy w tygodniu o 2 w nocy moglem 10 kilometrow pojechac szybciej tylko ze ta tez moge szybciej pojechac a to ze sie bede rozpedzal pare sekund dluzej to czy to jest warte tego wszystkiego:)moze tak jak sie ma 20 lat-pozdro:)a bogaci niech kupuja nowe autka bedziemy mieli czym jezdzic za 3-4 latka jak stanieja o 50% a z jakosci nie straca nic:)))))))))))
przez 4 lata mialme taka sama tylko z 97 roku i przez te 4 lata zmienilem zarowke mijania z przodu -w obecnej mam nadzieje bedzie podobnie:)
jak wyzej:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 90KM 66kW [l/100km]