Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

mpopow@vp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Honda Civic VII Hatchback 1.4 16V 90KM 66kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy pojemnosci 1,4 l i 90 KM naprawde dobre przyspieszenia. Ma nowoczesną skrzynię automatyczną i pomiary wykazują czas do 100 km/h lepszy niż producent podaje dla wersji ze skrzynią manualną !! Jak wiekszość silników Hondy lubi wysokie obroty i dopiero wtedy pokazuje \"pazur\". Mój automat o tym wie, i na światłach dużo mocniejsze auta ogladają kufer mojego Civica.
Układ elektryczny : Skomentuj tę usterkę...
Układ hamulcowy : Skomentuj tę usterkę...
To moja druga Honda (wcześniej Accord). Miałem juz Fiata, Forda, Renault ale zostanę przy Hondzie. Przede wszystkim bezawaryjność. Nigdy żadnych poważnych problemów. Super silnik i skrzynia. Przy pojemnosci 1,4 l i 90 KM naprawde dobre przyspieszenia. Ma nowoczesną skrzynię automatyczną i pomiary wykazują czas do 100 km/h lepszy niż producent podaje dla wersji ze skrzynią manualną !! Jak wiekszość silników Hondy lubi wysokie obroty i dopiero wtedy pokazuje \"pazur\". Mój automat o tym wie, i na światłach dużo mocniejsze auta ogladają kufer mojego Civica. Zmiana biegów jest błyskawiczna, a przy tym bez szarpnięć jak to było w moim poprzednim Accordzie (też automat, ale starszej generacji). Niestety, żeby jeżdzić dynamicznie trzeba silnik wkrecac na wysokie obroty i wtedy w kabinie robi się głośno. To jedna z niewielu wad. Nigdy mnie nie zawiódł tak żebym nie mógł dojechac do celu. Nastepne auto to na pewno tez będzie Honda. Są przymiarki do "UFO", które jest moim marzeniem.
Jak wiekszość silników Hondy lubi wysokie obroty i dopiero wtedy pokazuje \"pazur\". W zestawieniu z automatyczną skrzynią daje bardzo dobre przyspieszenia.
Znakomity automat. Zmiana biegów jest błyskawiczna, a przy tym bez szarpnięć jak to było w moim poprzednim Accordzie (też automat, ale starszej generacji)
Bardzo dużo miejsca na nogi dla pasażerów na tylnej kanapie, nawet jeżeli kierowca i pasażer z przodu sa wysocy. Znacznie wiecej miejsca niz w wielu autach wyższej klasy.
Niestety, zeby jeżdzić dynamicznie trzeba silnik wkrecac na wysokie obroty i wtedy w kabinie robi się głośno.
Mam gaz sekwencyjny wie koszty jazdy ponizej \"malucha\" !!
W tym aucie było pare usterek ale tylko drobiazgi nie majace wpływu na bezpieczeństwo.
Nigdy mnie nie zawiódł tak żebym nie mógł dojechac do celu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 90KM 66kW [l/100km]

Honda Civic VII Hatchback