Ocena kierowcy - Honda Civic VII Hatchback

Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2004
Honda Civic VII Hatchback 1.6 16V 110KM 81kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : ZDECYDOWANIE silnik to najpoważniejsza zaleta HONDY
Karoseria : tylna klapa - korozja pod chromowaną listwą, ponoć nie unikniona ;-(
Przeniesienie napędu : sprzęło lubi skrzypieć, smarowanie nic nie daje, konieczna wymiana pompki ;-(
Układ hamulcowy : ręczny przy tarczach z tyłu działa \"tak sobie\"
w porównaniu do toyoty corolla z tego samego roku, którą jeździ moja żona, to honda ma lepsze wykończenia, lepszy i oszczędniejszy silnik o wiele trwalsze materiały, mniej widać że się starzeje ;-)
Do tego samochodu wymagany jest silnik 1,6 110km. silnik 1.4 90km to trochę za mało. Mój CIVIC chodzi IDEALNIE - 10 sekund do setki, nie bierze oleju, ZERO problemów. Bardzo elastyczny, ekonomiczny, idealny.
Nie mam problemów z wstecznym, choć czasami trudniej wchodzi jedynka. Poza tym bez zarzutu, aczkolwiek w poprzednim civicu lepiej pracowała skrzynia biegów.
Poprzedni civic pozwalał na nieco pewniejsze wchodzenie w zakręty - dzięki wielowahaczowemu zawieszeniu z przodu i niższemu punktowi ciężkości. Ale ogólnie trzyma się dobrze.
Bardzo dobra widoczność, lusterka zewnętrzne w wersji którą posiadam zdecydowanie lepsze od wersji podstawowej. Ogólnie, OK.
Jedynie przeszkadza mi BRAK zegara... można włączyć zegar rezygnując z RDSu w radiu... nie pomyśleli...
mam klimę automatyczną - zima/lato 21 stopni i działa bez zarzutu, od 2004 roku, czyli od nowości niczego nie uzupełniałem, bo działa;-)
mam 191cm wzrostu i trochę brakuje mi możliwości odsunięcia przedniego fotela do tyłu. dla niższych osób - rewelacja. Proponuję usiąść do najnowszego accorda na tylnym siedzeniu - na głowę nie ma miejsca, na kolana też. CIVIC z tyłu jest większy!!!
zawsze mogłoby być ciszej, choć jest ok.
wszystko gra, nie naprawiałem niczego, przeglądy są w normalnych cenach.
biorąc pod uwagę niską utratę wartości - super! aaa kupując wtedy gdy kupowałem civica GOLFA, kupiłbym GOLASA ;-) więc HONDA jest TANIA!!!
2 razy malowali mi na gwarancji tylną klapę, bo rdzewieje w tych modelach pod chromowaną listwą. Podobno we wszystkich modelach z roku 2004 i 2005, ale nie zamierzam jeździć tym autem do końca życia więc się nie przejmuję. Poza tym na gwarancji wymiana jakiegoś elementu POMPY sprzęgła - bo skrzypiało, czytałem Wasze komentarze- smarowanie czegoś tam nic nie daje, no może na kilka dni, problemem jest teflonowy tłoczek w pompce sprzęgła który skrzypi, jak przeszkadza to trzeba wymienić, przy czym nie ma gwarancji, że się nie powtórzy.
żadnych poważnych usterek ;-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

5,8