Ocena kierowcy - Honda Civic VIII Hatchback 5d

AdamGO, 8 lat temu
Silnik 1.8 i-VTEC 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Silnik : Możliwości przyspieszania i prowadzenie nawet w zakrętach bardzo charakterne.
Kiedy już opadły różowe okulary po kilku miesiącach użytkowania mogę coś bardziej obiektywnego powiedzieć. Samochód konkretnie zdefiniowany jasno określa właścicielowi czym jest. A jest "usportowionym" hatchbackiem z wszystkimi tego konsekwencjami. Wsiadając za kierownicą poziom adrenaliny sam się podnosi i namawia to czerpania przyjemności z jazdy ciut bardziej agresywnej. Świetnie przyspiesza, prowadzi się idealnie na zakrętach i wyposażony jest bardzo przyzwoicie (wersja Sport). Owszem daje mocno odczuć jakość naszych dróg oraz lubi sobie trochę pohałasować, ale to jest konsekwencja próby pogodzenia walorów sportowych z komfortem w samochodzie w dość rozsądnej cenie. A może to wrażenie z przesiadki z pływającego i trochę przymulonego Galanta. Jednym zdaniem samochód dla ludzi , którzy szukają czegoś więcej niż tylko środka transportu i nie szukają tylko kompromisów.
Pracuje fantastycznie. Zmienna faza rozrządu pozwala na elastyczną pracę bez efektu wiru w baku.
Wymaga nauki i nie wybacza złego doboru biegu z aż 6-cio stopniowej przekładni.
Wspomaganie trochę twardsze niż miałem do tej pory ale na pewno nie jest to wada.
Przód - super. Tył - bez czujników było by krucho. Ale wszystko jest do opanowania i przystosowania się. Duży plus za osłonę kiedy inne samochody oślepiają z tyłu.
Wszystko co ma być jest tam gdzie jest.
Inteligentne i bardzo szybko reaguje. Szczególnie kiedy człowiek chce się szybko dogrzać, w krótkiej drodze do pracy.
Możliwość ustawienia wygodnej pozycji. A z tyłu bardzo dużo miejsca zostaje.
A może to moje opony. Nie łudziłbym się jednak, że po zmianie będzie dużo lepiej.
Jak za takiego małego sprintera to cięgle poniżej 8l/100 w mieście bardzo mnie cieszy przy mojej jeździe z dynamicznymi momentami.
Jak to Honda. Tania nie jest ale poczucie solidności jest.
Na razie brak.
Obecnie borykam się z lekko skrzypiącym pedałem sprzęgła, ale ten model już tak ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i-VTEC 140KM 103kW [l/100km]

7,2