Ocena kierowcy - Honda Concerto Hatchback

jagol@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 1.5 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Honda Concerto Hatchback 1.5 16V 90KM 66kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Dobre osiągi i wciąż modna stylistyka. Honda Civic 1,4 i Suzuki Swift nie daje rady staruszkowi (wielokrotnie sprawdzone). Twarde sprzęgło (nie wszyscy to lubią). Klocki hamulcowe pierwszy raz po 140 tyś., tłumik po 190 tyś. Nie wiem na razie co to łożyska, wymieniałem ogólnie zużywające się części zawieszenia. Pojawiła się korozja po 9 latach na tylnych błotnikach (od razu usunięta). Bardzo uprzejma obsługa w serwisie (zwracają uwagę, że mimo zaleceń producenta coś jest jeszcze w dobrym stanie i nie naciągają na wymianę). Przednie zderzaki prawie jak w czołgu - po uderzeniu w VW Golf (zajechanie drogi przez roztrzepaną blondynkę) wystarczyło polać go gorącą wodą i wypchać wgniecenie. Geometria nie uległa zmianie (sprawdzone). Siedzenia mogly być trochę lepiej wyprofilowane na lędźwiach - na długich trasach to się odczuwa.
Duża elastyczność
Mimo dużego przebiegu biegi wchodzą lekko i dokładnie
Twarde zawieszenie, duża głośność w środku z tego powodu, doskonale się trzyma drogi
Nie mam klimatyzacji, ale ogrzewanie jest doskonałe i dobrze rozmieszczone (np. szyby boczne przy lusterku)
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu (tył jest rewelacyjny). Bagażnik duży, a jak się złoży siedzenie to można przewieźć dużo drewna do kominka
Trochę głośny. Zawieszenie przenosi za dużo hałasu.
Od 6,5l/100 km na trasie, do 7,6 l/100 km zimą. Oczywiście ostra jazda na krótkich odcinkach podbije to znacznie. w porównaniu do innych marek przeglądy nie tak drogie. Są zamienniki części.
Auto warte swojej ceny. Kupiłem je jako 2 letnie i nie żałuję. Szkoda, że już ich nie produkują.
Centralny zamek od pasażera (60 zł na serwisie w 2000 r.) Klocki hamulcowe, przegub, tulejki, itp. Przy takim przebiegu musiało się zużyć.
Aparat zapłonowy (iskrownik). Na serwisie iskrownik był drogi, kupiłem go z ogłoszenia z innego auta. Cena wymiany w serwisie porównywalna do innych warsztatów
Honda Concerto Hatchback