Ocena kierowcy - Honda CR-V I

leszek@p, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 147KM 108kW
Rok produkcji 2001
Honda CR-V I 2.0 16V 147KM 108kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Polecam każdemu, kto chce swobodnie jeździć po naszych drogach bez obaw o zawieszenie oraz chce mieć niezawodne auto - niestety bez luksusów. Dość tania "terenówka", no pseudo terenówka, ale po polu można pojeździć sobie bez problemu, a po gruntowych drogach bez obaw śmigać 70-80km/h. Dodatkowy atut CR-V to małe i tanie opony, ja zimówki BFGoodrich kupiłem za 299zł/szt, co w przypadku dużych opon jest nieosiągalne. Denerwuje jedynie spalanie zimą i "w terenie", ale dziś chyba żadne auto nie jest tanie w eksploatacji. Polecam Hondę.
elastyczny, nieco głośny na wysokich obrotach
brak synchronizacji wstecznego to wada każdej hondy, musisz odczekać chwilę przed włączeniem wstecznego, aby uniknąć zgrzytu
pod względem skrętu to niestety nie mercedes
przód, tył i boki extra pomimo ciemnych szyb
wkurzają słabo oświetlone przyciski szyb i halogenów - w nocy nie można ich znaleźć, denerwuje też sposób otwierania bagażnika
bez zarzutu, standard, radzę pamiętać o wymianie filtra kabinowego
miejsca nie braknie
głośniej niż w typowej osobówce, szczególnie powyżej 120km/h
lato: miasto:10-11l, trasa 8-9l; zima: miasto:12-14l, trasa: 10-11l, na śniegu gdy używa napędu 4x4 spala 13-14 litrów. dla mnie dużo, sam kupując sugerowałem się opiniami m.in. stąd że pali 9l, ale ja widocznie mam za ciężką nogę.
chyba najtańsza markowa terenówka normalnych rozmiarów
na razie brak usterek
na razie brak awarii