Ocena kierowcy - Honda CR-V III SUV

Starless, 12 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Honda CR-V III SUV 2.0 i-VTEC 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Samochód moim zdaniem trzeba rozpatrywać w 2 kategoriach. Po pierwsze fajne, przestrzenne, wygodne i dość dobrze poskładane nadwozie oraz tragiczny, słaby i paliwożerny układ napędowy w wersji benzynowej. Samochód jest autem na zakupy stąd 3 lata i 35000 km. W tej roli się sprawdza doskonale. Jednak popełniliśmy w tym roku wyjazd rodzinny Hondą po Italii i była to prawdziwa mordęga ze względu na silnik. Spaliliśmy morze benzyny a pod górki niestety skutery nas wyprzedzały.
Mam wersję benzynową 140 KM z automatem. Silnik ma bardzo wysoko ustawiony moment obrotowy, trzeba go kręcić ok.5000-6000 rpm aby coś wyprzedzić, jadąc samemu jest w miarę OK, 4 osoby i bagaż robi się niebezpiecznie np. wyprzedzając TIR\'a. Kick down praktycznie nie istnieje. Starając się jechać dynamicznie, spalanie ok 10 l/100km w trasie. Do tego za mały zbiornik paliwa, co 400 km tankowanie. Strasznie to upierdliwe.
Automatyczna 5 biegowa, taka nijaka w stylu amerykańskim, zmienia biegi i to wszystko co można powiedzieć. Do Tiptronica lub DSG lata świetlne. Wpływa na duże zużycie paliwa, bo ma tylko niestety 5 biegów.
Niezły prześwit, z zaspy można się wydobyć, w lekkim terenie w porządku, Telepie na dziurach, na gładkich asfaltach akceptowalny. Generalnie dość twardy. W zakrętach auto trzyma się dobrze, nie przechyla się. Hamulce jak na masę auta słabe, trzeba uważać.
Tutaj bez zastrzeżeń, widoczność jak w szklarni, lusterka boczne jak łopaty. Szklany dach do obserwacji gwiazd nocą. Bardzo dobre xenony, wysoko zainstalowane, świetna widoczność nocą.
Wszystko pod ręka , dość dobra navi, przedziwny system HFT(głośnomówiący), mało intuicyjny bez instrukcji ani rusz. Fotele wygodne, z tyłu siedzi się jakby wyżej i dobrze widać drogę. Plastiki twarde i smutne, rysują się np od pasów, które zwijają się niemrawo i już jedna klamra została przytrzaśnięta w drzwiach. zestaw audio przeciętnie grający.
Przy 4 osobach szyby nie parują, klima działa poprawnie, ogrzewanie również.
dużo miejsca na nogi i nad głowanmi, obszerane auto. Duży bagażnik świetnie nadający się do zapakowania bagaży na długą podróż z rodziną.
Średnio, silnik słyszalny powyżej 4000rpm. Słychać wiatr i koła powyżej 120 km /h.
Zima - 13,5 litra/100 km lato powyżej 10 litrów, trasa ok 9,2. Przeglądy standartowe ok 700 zł. Nie zmieniamy opon na zimowe, CR-V kupiliśmy na M+S wielosezonowych, jest to bardzo wygodne i zaoszczędza wydatków.
Negatywny wizerunek łagodzi bardzo dobry serwis Honda Cichoński w Kielcach. Kompetentny szybki i bezproblemowy. Polecam.
Nic oprócz żarówek. Kierownica zamontowana trochę na bok, samochód jedzie prosto a kierownica ustawiona jakby koła były lekko skręcone. Ale można się przyzwyczaić.
Wyciek ze skrzyni biegów po 10.000 km. Na gwarancji naprawione bez problemu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i-VTEC 150KM 110kW [l/100km]

10,8