Ocena kierowcy - Honda FR-V

starfish, 7 lat temu
Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Honda FR-V 1.7 i 16V 125KM 92kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : W niektórych sztukach problemy z korozją, u mnie nie występują.
Ogólnie przyjemne auto. Niby nie duże, a dosyć pakowne, idealne do miasta, na trasy trochę gorzej, ale to głownie przez silnik i skrzynię, podejrzewam,że z 1.8 jest dużo lepiej. Spory bagażnik, w miarę sensowne spalanie. Skrzynia biegów źle zestopniowana, słaby silnik ,ale za to całość bezawaryjna. Bardzo przyjemne wnętrze, ładne bursztynowe podświetlenie zegarów. Auto 6-ścio osobowe, co dla niektórych może być zaletą, trzy w miarę drobne osoby spokojnie mogą jechać z przodu. Ze względu na silnik i skrzynię nie kupiłbym tego auta drugi raz, ale mimo tego jestem z niego zadowolony ponieważ 80% mojej jazdy to miasto, a tutaj auto wypada naprawdę nieźle. Auto dosyć ładne i mało spotykane na naszych drogach.
Silnik bezawaryjny, przez 3 lata zero problemów, nie bierze oleju. Mocy wystarcza do sprawnej jazdy w mieście, ale na trasie jest już gorzej. Jeśli ktoś nie ma zacięcia sportowego, to spokojnie wystarczy.
Bez zastrzeżeń, jak to w japończykach czasem są problemy przy wrzucaniu wstecznego. Problemem są krótkie przełożenia, przy 90km mamy już ponad 3000 obrotów i robi się głośno, brakuje 6 biegu lub wydłużonych 4 i 5.
Zawieszenie trwałe, przez 35000 km nic nie musiałem wymieniać. Jest dosyć twarde, dość mało komfortowe.
Nie mam problemów przy parkowaniu, trochę za szerokie przednie słupki, ale nie ma tragedii. Auto jest krótkie, więc nawet czujniki parkowania nie są specjalnie potrzebne.
Wnętrze jest świetne, choć trzeba się chwilę do niego przyzwyczaić. Wszystko jest pod ręką, środkowe siedzenie rewelacyjnie spisuje się w roli podłokietnika. Z tyłu mamy trzy oddzielne fotele.
Żadnych uwag, wszystko jest ok.
Auto krótkie, ale w kabinie dosyć przestronnie, z tyłu naprawdę sporo miejsca. Taka uwaga dla kierowców z długimi nogami: fotel kierowcy odsuwa się trochę za mało do tyłu, dla mnie jest problem w dłuższych trasach, po 100km zaczyna noga boleć, gdyby fotel odsuwał się jeszcze jakieś 5cm do tyłu byłoby super. Całkiem spory bagażnik, 4 osoby spokojnie się spakują do niego na wyjazd wakacyjny.
Jest źle i jestem trochę tym zaskoczony. Do 80km/h jest ok, ale powyżej robi się już nieprzyjemnie, a jazda z prędkością ponad 110km/h jest męcząca.
Jak na swoje gabaryty to nie jest źle. W mieście: 9-10, w trasie 6,5-8 w zależności od temperamentu kierowcy. Przy prędkościach 70-90km/h spokojnie można zejść do 6,5 , prędkości powyżej 110km/h to już 7-8.
Nowego bym nie kupił ,były zdecydowanie za drogie w porównaniu z konkurencję.
Tutaj jest rewelacyjnie, 3 lata i 35000km, żadnej ,nawet najmniejszej awarii.
Żadnych poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 16V 125KM 92kW [l/100km]