Ocena kierowcy - Honda FR-V

Marcin - Łódź, 10 lat temu
Silnik 1.7 i 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2005
Honda FR-V 1.7 i 16V 125KM 92kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Dla moich potrzeb jest to auto rewelacyjne. Jeżdżę głownie w mieście , od czasu do czasu jakaś trasa do 120km w jedną stronę. Auto jest bardzo wygodne zarówno dla kierowcy jaki i dla pasażerów, aczkolwiek podróżowanie w 6 dorosłych osób tym autem na dłuższej trasie jest niewygodne. 2-4 osoby podróżują bardzo komfortowo. Dla niektórych dużym problemem jest silnik 1.7, który rzeczywiście jest słaby i mało dynamiczny, natomiast świetnie sprawuje się u kierowców , którzy jeżdżą w miarę przepisowo i dynamika jest mniej ważna niż spalanie. To co mi się podoba w tym aucie, to, to,że jest mało popularne, w całym tym zalewie passatów i golfów mam auto , które choć trochę się wyróżnia na naszych drogach. Ogólnie polecam Hondę FR-V, bardzo fajne i nietuzinkowe auto.
Dla mnie osobiście silnik jest zaletą w tym aucie, jeżdżę dużo po mieście i spalanie ma dla mnie spore znaczenie. Auto pali 8,5l/100km przy spokojnej miejskiej jeździe [ miasto Łódź]. Niestety dla większości, ten silnik to największy minus w tym aucie: nadaje się on tylko i wyłącznie dla spokojnych kierowców,którzy jeżdżą głownie w mieście i głównie przepisowo. Nie nadaje się dla ludzi lubiących auta szybkie i dynamiczne. Silnik w trasie spisuje się bardzo średnio, zdecydowanie brakuje 6 biegu, przy 100km/h robi się głośno, do tego słaba dynamika. Reasumując: spokojny kierowca, jeżdżący głównie w mieście zdecydowanie doceni ten silnik, dla amatorów jazdy dynamicznej polecam 2.0 150KM
Rewelacja. Bardzo nietypowe położenie skrzyni biegów dla mnie jest wielkim plusem, bardzo wygodnie zmienia się biegi w tym aucie. Biegi wchodzą płynnie, nic nie haczy itp.
Prowadzi się bardzo pewnie.
Do przodu bardzo dobrze, na początku trochę przeszkadzają boczne szerokie słupki, ale po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić. Do tyłu jest trochę gorzej, ale tragedii nie ma, widoczność do tyłu także wymaga pewnego przyzwyczajenia się.
Wszystko jest pod ręką. U mnie środkowe siedzenie robi za podłokietnik i jest to rewelacyjne rozwiązanie.
Nie ma żadnych problemów.
Przestrzeń dla pasażerów z tyłu: dla dwóch osób rewelacja, jest wystarczająco miejsca; dla trzech dorosłych osób z tyłu jest w miarę dobrze. Przestrzeń z przodu: wersja z trzema dorosłymi osobami na dłuższy dystans się nie sprawdzi, jest niewygodnie. Dwie dorosłe osoby plus dziecko z tyłu jest całkiem dobrze. Diw osoby z przodu: bardzo dobrze i wygodnie. Pasażer ma sporo miejsca. Kierowca jest lekko wciśnięty w drzwi, ale dla mnie osobiście nie ma z tego powodu jakiegoś dyskomfortu, pozycja za kierownicą jest bardzo wygodna [chyba,że ma się 50kg nadwagi, wtedy rzeczywiście ten efekt wciśnięcia w drzwi będzie odczuwalny], środkowe siedzenie jako podłokietnik sprawuje się rewelacyjnie. Mam 185cm wzrostu i ważę 90kg , dla mnie za kółkiem jest wygodnie.
Do 80km/h jest bardzo dobrze. Pomiędzy 80 a 100 km/h już jest średnio Powyżej 100 km/h jest już dość głośno.
Auto waży 1500kg, w mieście [ Łódź] pali około 8,5 l/100km. Dla mnie jest to wynik bardzo przyzwoity. W trasie pali około 7 - 7,5, rewelacji nie ma , ale nie jest też źle.
Auto mam za krótko ,żeby wypowiadać się o niezawodności, po ponad pół roku eksploatacji nic się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 16V 125KM 92kW [l/100km]

9,5