Ocena kierowcy - Honda FR-V

A. Kopp - ukropp@NOSPAMgazeta.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW
Rok produkcji 2005
Honda FR-V 2.0 i-VTEC 16V 155KM 114kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Nie lubie wspolczesnych samochodow uzytkowych i jezdze nimi z rozsadku. Sa brzydkie, plastikowe i nijakie. Niemieckie bez polotu. Wloskie nie budza zaufania (mam jeszcze Alfe - oddam za darmo). Francuskie tak samo jak wloskie a do tego strasznie "wynalzszcze". Amerykanskie nie nadaja sie na europejskie drogi. Japonskie wieja plastikiem i jakims niedorobieniem designerskim choc chyba sa dla mnie w sektorze uzytkowym najlepszym kompromisem. Chodzi oczywiscie o auta ponizej 200 tysiecy. (no to dostane zjebke na maila). A FRV jest wlasnie taki ciut inny. I choc nie ma napedu na 4 kola (lub chociaz na tyl), 200 koni, sekwencyjnego automatu, jest przyciezkawy optycznie i ma mnostwo innych drobnych wad to jestem z niego bardzo zadowolony. Swietnie spelnia zalozenia i jest autem niebanalnym. Daje duzo satysfakcji, choc musialem sie przesiasc z 20 letniej, doskonalej S-Klasy (w126), ktora do tej pory jest dla mnie autem idealnym. Ale sie przestawilem, co do tej pory nie udalo sie w innym aucie niz FRV. To moje dosc osobiste zdanie - tak mi sie udalo.
Swietny silnik. Bardzo elastyczny.
Spodziewalem sie wiekszej precyzji. To moze czepiactwo, ale mazdy maja ciut lepsza. Za to o niebo lepiej niz w np w Reanult.
Przedni naped. Co tu gadac. Zaskakujaco dokladne wyczucie. Bardzo czytelny i przewidywalny samochod. Sportowe auto to nie jest, ale jak na kompromisy uzytkowe, bardzo mile w prowadzeniu.
Byloby cudownie gdyby nie zabudowany tyl. Ladne te szerokie slupki, ale takie malo praktyczne. Polecam asystenta parkowania. Zaoszczedzi nerwow.
Wszystko na miejscu. Proste wykonczenie wnetrza, ale bardzo estetyczne i nie zestarzeje sie szybko.Obsluga - bez tony wynalazkow i uczenia sie auta od nowa.
coz powiedziec... git
Doskonale aranzowalna przestrzen w srodku, choc ten srodkowy fotelik to tak na wcisk. Rowery, duze paczki etc - zero problemu. To duzy fun jezdzic po imprezkach w 6 osob lub autem pelnym dzieciakow na wycieczke - super zabawa, ale nie w dluga trase. Dla 4 osob i bagazu oraz psa - super. Dostalaby 5 ale fotel kierowcy jest strasznie blisko kierownicy. Mam 185 cm wzrostu i jest tak na krawedzi komfortu. Po miescie spoko, ale w trasie lubie siedziec dalej. Wzorem sa auta niemieckie.
Dobrze. Przy wiekszych predkosciach ( 140 - 160 ) zaczyna byc bardzo "szumne". Auto jest po prostu malo aerodynamiczne. Do 140 bardzo dobrze.
I znowu cztery. W miescie jak na 1,5 tonowy samochod ze 150-cio konnym silnikiem i chodzaca wciaz klima 9L to chyba niewiele. A dosc szybko sie przemieszczam (ten poranny pospiech i korki). Za to przez rzeczona marna aerodynamike przy duzych predkosciach pali kolo 10,5 - to wynik przy juz dobrze dotartym silniku, z wlaczona klima, przy predkosci podroznej 140 na trasie gdanskiej, przy ciaglym wyprzedzaniu. Na poczatku auto palilo prawie litr wiecej - wiadomo - docieramy. (Czasami na roznych forach widze, ze pali powyzej 12 ale tak mi sie spalilo jak cisnalem 170 A4 z wiatrem prosto "w pysk")
Zawsze jest za drogo :))
pare razy zapalila mi sie lampeczka od VSA poza tym 25 tys bez cienia klopotu)
Pies mi porysowal maske - polowal na kota. :)

Usterki Honda FR-V

Honda FR-V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu