Ocena kierowcy - Honda Integra II

kszyh1@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.7 VTEC 160KM 118kW
Rok produkcji 1992
Honda Integra II 1.7 VTEC 160KM 118kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Ogólnie samochodzik nadzwyczaj dynamiczny, zwracający uwagę. Silnik bez zastrzeżeń. Nowe samochody z takim silnikiem to wydatek ok. 100 tys zł (ocena jednego z autoryzowanych serwisów) Warunki jezdne znakomite!!!! Polecam gorąco wszystkim, którzy dynamikę, jakośc silnika i prowadzenie przedkładają nad komfort i muzykę kalsyczną podczas jazdy.
Wyjątkowo posłuszny, dynamiczny, o dławieniu nie ma mowy, nawet jak zimny.Gwarantowane I miejsce na siatłach: 2-ka ogień-nie ma mocnych. Przy stałej prędkości nie jest już tak różowo - ci "inni" nadrabiają. Silnik jest jednak niezawodny - zegareczek po prostu. Tylko go poić i jeździć.
Jedynka czasmi nie wchodzi...i jak tu być pierwszym na światłach. Również problem ze wstecznym, jak w wielu modelach.
Trzyma się drogi jak F1, żadnych problemów. Zawieszenie: amortyzatory 76% nie zmieniane od nowośći!!! Ostatnio zmieniłem końcówki drążka kierowniczego i gumy wahaczy. Po 100 tys posypało się sprzęgło. Części oryginalne drogie, ale u dobrych "prywaciarzy" nawet 50% taniej.
Z przodu Ok, z tyłu - trzeba korzystac z lusterek zewnętrznych
Nie mam zastrzeżeń
Troszkę z a słabo, szczególnie podczas deszczu, okna szybko zachodzą mgłą (trzeba ustawiać wentylator na max.)
Z przodu miejsca dosyć, z tyłu również OK, choć może być problem dla osób z długimi nogami.
Jak wiekszośc zauważyła - po 130 km można tylko pogadać z silnikiem.
Mierzyłem ostatnio: 8 L/ 100 na drodze, 9 w mieście (warunek: nie wchodzić powyżej 5000 obr/min). Auto ma 12 lat i parametry katalogowe!
Za takie pieniądze można miec naprawdę przyciągające uwagę, niezawodne i dające satysfakcję z jazdy auto.
Oryginalne radio (wersja amerykańska) ma tylko nieparzyste częstotliwości na FM.
Wydech nie najlepszy, zarzyna wszystkie tłumiki. Ponadto trzeba pamiętać o środkowym - musi być bardzo wąski, w przeciwnym razie możemy go zostawić na bylejakim garbie. Nadkola i okolice łaczeń szyb rdzewieją - ale to chyba zasługa naszych fachowców, zmieniałem kufer i błotniki po uderzeniu.
Honda Integra II
Aktualnie przeglądasz Honda Integra II