Ocena kierowcy - Honda Jazz II

adriankucharski, 7 lat temu
Rok produkcji 2003
Honda Jazz II 1.4 83KM 61kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Duży i praktyczny samochód, na pewno powtórzę.
Mam to autko od ponad roku i jeżdżę nim na codzień, wszędzie w promieniu 30 kilometrów. Do jazdy na wakacje mam inny samochód. Jazz-ka świetnie się spisuje i mało pai, jest bardzo praktyczna, mimo że z zewnątrz nie wygląda na samochód sporych rozmiarów to w środku nie jest wcale oszczędnej budowy. Przewoziłem tym samochodem różne , większe i mniejsze rzeczy w tym również meble i nigdy sie nie zawiodłem. Nigdy się nie popsuła tak żebym nie mógł jechać. Oczywiście naprawa miała miejsce ale sam zdecydowałem kiedy, nawet z usterką można było jeżdzić. Dodam tylko jeszcze że jak ten samochód już zejdzie z tego świata , wszak jest wiekowy, to następne autko "popierducha" też będzie hondą jazz.
Silnik jest super , co najważniejsze absolutnie bezawaryjny! Pracuje bardzo cicho na wolnych obrotach, a na wyższych , no cóż musimy wiedzieć do czego przeznaczony jest ten samochód , a na pewno nie do jazdy w trasę tak więc odrobina hałasu podczas jazdy po mieście nie przeszkadza. Dynamika na średnim poziomie , jest mnóstwo samochodów w tej klasie które przyspieszają o wiele gorzej. Dużym plusem tego motorka jest fakt że nie posiada paska rozrządu tylko łańcuch i nie trzeba jeżdzić na wymianę.
Jak to bywa w japońskich manualach czasami troszkę się haczą biegi przy wkleszczaniu, ale nie jest to stresujące i można się przyzwyczaić. Poza tym wszystko ok.
Prawidłowy. Nic nie rzuca się w oczy na korzyść lub niekorzyść , samochody tej klasy raczej mają poprawne układy jedne.
Brdzo przeszklony , ogromna przednia szyba, wszystko bardzo dobrze widać, słupki A nie zasłaniają, boki i tył jak w kiosku ruchu. Nic dodać nic ująć. Żadne czujniki parkowania nie potrzebne.
Wszystko pod ręką, na plus półeczki pod kokpitem na całą szerokość auta, wszystko można tam położyć oprócz tego mnóstwo schowków, niektóre samochody klasy premium np audi powinno się od hondy tego uczyć. Przełączniki bez zbędnych udziwnień wszystko tak jak powinno być.
W deszczu paruje i nic tego nie zmieni, ogrzewanie bardzo dobre, szybko się nagrzewa.
No tutaj to chyba mistrz w swojej klasie, miejsca dużo wszyscy siedzą wygodnie nawet mój cocker spaniel ma swoje ulubione gniazdko pod tylną kanapą. Moi znajomi którzy nigdy nie mieli do czynienia z tym samochodem wsiadali i byli w szoku ile tam miejsca.
Głośno na wyższych obrotach , na postoju często zastanawiałem się czy silnik pracuje. Umówmy się , trzeba się zastanowic do czego nam to auto bo jeżeli do dalekich podróży to na pewno głowy wam popękają po 200 cz 300 kilometrach, ale jeżeli do jazdy po mieście czy dojechaniu do pracy nie za daleko i po dzieciaki do szkoły to poziom hałasu nie zwróci waszej uwagi.
Ogólnie autko jest ekonomiczne, i tanie w utrzymaniu , a to zasługa tego że się nie psuje. Klocki , tarcze , oleje czy filtry w podobnych cenach jak inne auta w tej klasie , żadnych przerażających wydatków tu raczej nie ma.
Nowe troszkę za drogie, jednak z drugiej ręki można kupić ładny egzemplarz za przyzwoite pieniądze. Bezawaryjność i niezawodność szybko podpowie że warto było kupić ten samochód.
Niedawno zaczęło hałasować łożysko na wałku zdawczym w skrzyni, wymiana kosztowała 1500zł ale wymienione zostało od razu sprzęgło w ty pieniądzach. Było jeszcze niezłe ale mechanik podpowiedział że to nie bedzie drogie , a juz ma wszystko na wierzchu, więc sie zgodziłem żeby póżniej mieć spokój. oprócz tego nic się nie dzieje.
Żadnych poważnych usterek nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 83KM 61kW [l/100km]

5,8