Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 2008-2015 - Oceń swoje auto

III
1.4 i-VTEC 100KM 2008-2015

Ocena Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 2008-2015

Honda Jazz III 1.4 i-VTEC 100KM 2008-2015

z przebiegiem 86 000 km, wyprodukowany w 2011 roku, manualna skrzynia biegów
~Krzysztof Grajek

Silnik 100 km jest dość dynamiczny. W mieście sprawdza się bez zarzutu, w trasie również. Na autostradzie mógłby sobie radzić lepiej, choć nie można narzekać. Niestety przy prędkości powyżej 120 km/h spalanie drastycznie rośnie.

Słupki z przodu często ograniczają widoczność. Kilka razy musiałem hamować w ostatniej chwili bo nie zauważyłem nadjeżdżającego auta/pieszego.

Jest to jedna z najsłabszych cech tego auta. O ile klimatyzacja jeszcze jest w stanie chłodzić podczas upałów (po chwili czasu) to ogrzewanie działa tragicznie. Samochód rozgrzewa się bardzo wolno, często zdarza mi się dojechać już do pracy a w kabinie nadal zimno. Mechanik w ASO stwierdził że taki "urok" auta. A ja co roku muszę marznąć :)

W kabinie jak na samochód takich gabarytów jest bardzo dużo miejsca. Auto przeżyło 4 osobową wyprawę do Czarnogóry wraz z mnóstwem bagaży. Było ciasno, ale się udało.

Przy prędkości autostradowej (130 km/h i więcej) trzeba solidnie podgłośnić radio, bo nie słychać muzyki.

Samochód dość drogi, na szczęście za tą cenę nabywamy niezawodność i brak usterek.

Prócz wymiany żarówek i komponentów zużywalnych nie musiałem wymieniać absolutnie nic. Jeden mankament - akumulator często siada nie w momencie największych mrozów a w momencie tuż po nich, gdy przychodzi odwilż.

Przez 6 lat użytkowania (auto nowe, z salonu) nie przytrafiła mi się absolutnie żadna usterka.

Spalanie 1.4 i-VTEC 100KM 2008-2015

Pb [l/100km]
7,3

6,8

9,0

6,0

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Dużo miejsca, funkcjonalność i pakowność.

Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego

Brak usterek

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności ogladanego wpisu, napisz je w powyższym polu i kliknij na przycisk "Wyślij". Na pewno rozpatrzymy Twoją sugestię!

Oblicz koszty własnej jazdy 1.4 i-VTEC 100KM 2008-2015