Ocena kierowcy - Honda Legend III

sinus, 18 lat temu
Silnik 3.5 i 24V 208KM 153kW
Rok produkcji 1999
Honda Legend III 3.5 i 24V 208KM 153kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Jest to DOBRY samochód. Czuję się w nim jak w ubraniu uszytym przez dobrego krawca. Nie uwiera , nie przypomina stale że jest. Ma swoistą lekkość i duszę. Nie jest samochodem kojarzonym z czymkolwiek lub z kimkolwiek, jest normalnym i bardzo dobrym urządzeniem do pokonywania przestrzeni dla tych których na niego stać a jednocześnie nie muszą lub nie chcą się dowartościowywać - i tyle.
Czy coś takiego jest w tym samochodzie?
Należy ją zrozumieć. Początkowo denerwują jej namysły przy redukcji (wyprzedzanie) ale od czego jest dźwignia pod prawą ręką? Jeśli umie się z niej korzystać to ocena: 5+
Warunek: NAPRAWDĘ dobre opony ( letnie i zimowe). Precyzja kierowania doskonała. I ten promień skrętu - zawraca niemal w miejscu, parkowanie tyłem - bajka
Jest to duży samochód i trudno oczekiwać że kierowca zobaczy swój tylny zderzak - to trzeba czuć
Doskonałe rozwiązania nie istnieją. Siada się za kierownicą i jedzie. Nic nie przeszkadza, nic nie irytuje. Odnosi się wrażenie, że tym samochodem jeżdziło się całe życie. To chyba cecha tej marki. Wsiądź do CIVICA,, PRELUDY, CRV - podobne wrażenie: wszystko pasuje. Mam jednak uwagi: wyłącznik podgrzewania lusterek zawsze gdzieś się zawieruszy (szczególnie w nocy) dotyczy to także spryskiwacza reflektorów.
Sterowanie klimatyzacją i nawiewami przypomina ręczną obsługę odbiornika radiowego. Najlepiej jeśli robi to pasażer.
Ktoś mi mówił, że słyszał komentarze o małej przestrzeni dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Ja wiem, że brak tam stołu bilardowego.
Przy gorszych oponach słychać. Przy wysokich obrotach - słychać
Lubię jazdę dynamiczną. Trasa 10,5 do 11 l/ 100km Miasto ok 13 l/100 km. Trzeba się nauczyć. Początkowo miałem osiągi w granicach 17 /100 (trasa). W ciągu 7 lat eksploatacji (pierwszy właściciel) przeglądy, naprawy, wymiany oleju, wymiany filtrów, żarówek itp srednio ok. 1500,- rocznie
Kupiony nowy w salonie HONDY. Uważam, że to był dobry zakup
NIe wiem co mam napisać. Zapchane spryskiwacze szyby. Podnośnik - nieporozumienie. Wymiana koła na poboczu (marzec) powinna być refundowana przez HONDĘ
Przez 7 lat NIEZAWODNY
Honda Legend III