Ocena kierowcy - Hyundai Atos I

t_omaszw@onet.poczta.pl, 21 lat temu
Silnik 1.0 i 56KM 41kW
Rok produkcji 2000
Hyundai Atos I 1.0 i 56KM 41kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Rewelacyjne auto w odniesieniu do jego ceny - zapłaciłem niecałe 33 tysiące, mam za to klimę, elektryczne szyby, wspomaganie kierownicy, 3-letnią gwarancję (z ASO, które nigdy nie kręci nosem i nie wmawia mi "niewłaściwej eksploatacji"). Jeżdzę zazwyczaj sam i jestem b. zadaowolony z dynamiki, względnego komfortu (względny, bo auto krótkie itrochę jednak trzęsie), niezawodności, serwisu i kosztów. W tej chwili chyba nie da się kupić już tego auta z takim wyposażeniem za taką cenę, ale uważam, że w momencie zakupu nie miało ono konkurenta. Polecam! Hyundai wyleczył mnie z aut niemieckich.
przy tej pojemności zaskakująco dobre (lepsze chyba tylko w Toyocie Yaris) osiągi
przy 65000 ASO wymieniło sprzęgło - po ponad godzinnej jeździe w mieście odrobinę się ślizgało
bez zarzutu
parkuję tyłem wyłącznie na wstecznych lusterkach - doskonała widoczność
mogło by być lepiej, ale nie ma co sięcczepiać - w końcu to auto za 30 i kilka tysiączków
szybko się nagrzewa, skuteczna, klima zaczęła piszczeć przy ok. 50tys, ale ASO bez dyskusji wymieniło jakieś tam łożysko
wysokość - a nie jestem karłem - bez zarzutu, przy przesuniętym do końca fotelu kierowcy pasażer z tyłu ma mało miejsca na nogi, ale to i tak nieźle w tej klasie
pierwsze 50000 było OK, teraz już hałasuje powyżej 120 km/h
do ok. 60000 w mieście ok. 7,2, na trasie 5,8 - 6,0 - a nogę mam ciężką, teraz w mieście spala 10,0 i ASO wymienia po kolei wszystkie możliwe elementy mogące mieć wpływna tak duże spalanie - czują się trochę bezradni, ale wymieniają bez zbędnych dyskusji. Ceny przeglądów rozsądne, za naprawy jeszcze nie płaciłem.
Chyba nadal brdzo dobrze na tle konkurencji - moja subiektywna ocena jak wyżej.
Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł - dlatego nadal nim jeżdżę i odwlekam moment wymiany na inne auto - używałdem do tej pory aut niemieckich i francuskich i żadne nie dawało mi takiej pewności

Usterki Hyundai Atos I

Hyundai Atos I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu