Ocena kierowcy - Hyundai Atos II

Silnik 1.1 i 12V 59KM 43kW
Rok produkcji 2007
Hyundai Atos II 1.1 i 12V 59KM 43kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Przzestrzeń i widoczność, stosunkowo bogate wyposażenie
Zgrabny i oryginalny samochodzik za rozsądną cenę - nie zamieniłbym go na nic innego. DOtychczas nie miałem zaufania do koreańczyków, ale to auto podbudowało moją wiarę w południowokoreański przemysł motoryzacyjny.
Silnik pracuje naprawdę przywoicie, co prawda z takiej pojemności możnaby wycisnąć nieco więcej mocy, ale i tak jest więcej niż w Pandzie.
Krótka jedynka... za słaba czwórka... kłopoty ze wstecznym jak u poprzednika (a autko nowe), ogólnie rzecz biorąc mogłoby być duuużo lepiej.
Trzyma się jezdni naprawdę fajnie, co przy proporcjach samochodu nie było chyba łatwe do osiągnięcia. Wspomaganie działa bez zarzutu. Nieco twarde zawieszenie, zobacyzmy jak zniesie kiepski stan dróg na Śląsku.
Świetny widok we wszystkie strony, wysoka pozycja za kierownicą - no cóż nie każdy to lubi, ja nie narzekam.
Auto w środku... delikatnie mówiąc nie zmieniło się od poprzedniej generacji... schowków jak na lekarstwo (standardowych), uchwyty na kubki niezbyt inteligentnie rozwiązane, jedyne co ratuje twarz malucha z Korei to pojemne schowki pod fotelami (w mojej wersji postronie kierowcy i pasażera). Jeśli chodzi odostęp do przełączników to jest dobrze, jedynie wygląd sterowania ogrzewaniem przypomina nieco Cinquecento - w następcy Atosa - i10 jest dużo lepiej.
Szybko się nagrzewa - szczególnie o tej porze roku to ważne, naweiw na szybę przednią bardzo szybko likwiduje mgłę. Klimatyzacja działa sprawnie, nie jest super wydajna, ale na nasz klimat sprawdza się idealnie.
Z przodu dużo miejsca jak na tę klase pojazdu. z tyłu nieco gorzej, ale chyba nikt nie kupuje Atosa jako auta rodzinnego. Pakowny bagażnik (jak sie potrafi) - sporo większy niż w porównywalnym modelu Fiata (Panda) czy w trojaczkach Citroen C1/Peugeot 107/Toyota Aygo.
No cóż... super cichy to on nie jest, jednak do 100 km/h ma się wrażenie że jedzie się w samochodzie o klase wyższym, powyżej setki nie jest już tak różowo, ale dźwięk silnika nie denerwuje.
Pali malutko, na baku (35l) można zrobić 550 km nie oszczędzając zbytnio pedału gazu, "ale nie da ukryć się, że są tacy, którym jest lepiej". Szkoda że w ofercie nie ma doładowanego silknika wysokoprężnego.
Za 34 tys. złotych mam samochód z klimatyzacją, ABS, dwoma poduszkami, przendimi halogenami, dosyć atrakcyjny stylistycznie i niedrogi w utrzymaniu. Auta innych marek w porównywalnym wyposażeniu kosztowały o kilka tysięcy drożej - co w przypadku auta tej wielkości sporo.
Jak dotychczaas nic się nie stało (odpukać). Nic nie odpadło. Nic się nie złamało. Nic się nie zepsuło.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 12V 59KM 43kW [l/100km]