Ocena kierowcy - Hyundai Coupe II

Jay-z, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 143KM 105kW
Rok produkcji 2003
Hyundai Coupe II 2.0 i 16V 143KM 105kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Samochod bardzo ladnie sie prezentuje za rowno w srodku jak i na zewnatrz. Jazda tym samochodem sprawia przyjemnosc. Na uwage zasluguje zestaw audio. Samochod wyposazony juz w podstawowy system audio (pomimo brzydkiego design´ radia sugerujacy niska jakosc) zadowoli 90% osob poprzez jakosc niskich tonow i basow (6 glosnikow wystarcza idelanie) . Doskonale sie prowadzi. Szyby atermiczne utrzymuja cieplo w samochodzie i niepozwalaja by sie szybko nagrzal. Bagaznik nie jest bardzo duzy ale wystarczajaco duzy by przewiezc 2 bardzo duze torby.
Silnik nie jakos super mocny, ale wystarcza by wlaczyc sie do ruchu i troche poszalec 100 osiaga w 9 sek... uwazam ze calkiem przyzwoicie!
Biegi idealnie sie wrzuca i to co jeszcze jest dla mnie wazne - przy zmianie biegow nie dotykam swoja reka osoby siedzacej obok (niektorych moze to draznic- np mnie)
Doskonale wchodzi w zakrety. Ma twarde zawieszenie, wiec jak sie jedzie po dziurach to mozna to odczuc, ale na normalnej trasie swietnie sie prowadzi.
Widocznosc jest idealna jezeli chodzi o przednia czy tylnia szybe, natomiast problem pojawia sie gdy chcemy spojrzec przez boczna szybe po !stronie prawej! - szczegolnie gdy ktos jedzie z nami - jest problem bo nic nie widac i trzeba sie wychilic glowa przed kierownice zeby cos dostrzec.
Bardzo wygodnie sie siedzi. Fotele a´la sportowe swietnie trzymaja na zakretach, dodatkowo istnieje mozliwosc podparcia prawej reki co rowniez naklada sie na komfort jazdy. Ergonomia otrzymuje ocene 5 jezeli oceniamy ergonomie jazdy na przednich fotelach, gdyz tylnie siedzenia pozostawiaja wiele do zyczenia szczegolnie dla osob wysokich, ktore to dosc czesto podczas jazdy moga udezyc w szybe(jest ona dosc scieta).
Wentylacje i ogrzewanie oceniam doskonale. Posiadam klimatyzacje manualna, ale naprawde zaskoczyla mnie mozliwosciami oraz iloscia opcji jak mozna ja ustawic. To juz nie te czasy ze byl jeden guzik wlacz klimatyzje i wylacz ( a ona po prostu tylko chlodzila z takim samym natezeniem) - teraz mozna ja wlaczyc i nastawic jak chcemy zeby pracowala - nagrzewala albo chlodzila (mozna oczywiscie dopasowac poziom pracy kliamtyzacji co tez wplywa na jej uzytecznosc).
Samochod typowo dla dwoch osob. Z przodu siedzi sie swietnie, wygodnie, duzo miejsca. Jezeli chodzi o tylnie siedzenia to sa one przeznaczone raczej dla dzieci albo osob ktorych wzrost nie przekracza 160 cm.
Swietnie wyciszony - zadnych uwag!
Jezeli chodzi o koszty paliwa samochod napewno nie jest ekonomiczny! Najlepiej jezeli wystepuje cykl mieszany miasto trasa to wtedy pali 8-9 litrow benzyny. W miescie 10-10,5 l a na trasie 7 l. Natomiast ceny przegladow z tego ci sie orientowalem sa niskie, tak samo jak czesci z ktora zwiazana jest ewenturalna naprawa. Ocena bardzo dobra za cene przegladow/napraw ale przecietna za zucycie paliwa. Daje wiec czworke.
Tutaj za bardzo wypowiedziec sie nie moge bo nie przejechalem duzej ilosci kilometrow. Z tego co wiem - czytalem, rozmawialem z innymi uzytkownikami, pracownikami serwisu - model coupe jest najlepiej zrobionym modelem jezeli chodzi o hyundaia co przeklada sie pozniej na niska awaryjnosc.
j.w.
Hyundai Coupe II