Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Żwawe autko - okupione sporym zużyciem paliwa
Zawieszenie : w czasie jazdy efekt \"kwadratowych kół\" - krzywe tarcze, nowe opony, wymiana amortyzatorów
Silnik : jedna ze świec zarzucana olejem, raz skończyło się kontrolką check engine i jazda na 3 cylindrach, sprawdzone wtryskiwacze - były ok, kable zapłonowe ok, aktualnie wymienione cewki - jeszcze nie sprawdzałem czy pomogło za mały przebieg
Ogólnie przyzwoite auto, czepiam się szczegółów, których inni w moim autku nie dostrzegają - taka mam naturę
Do ok. 60 tysięcy wszystko było OK. Aktualnie zmagam się z szarpaniem po odpuszczeniu gazu - opisze dokładnie w sekcji usterek
Nie miałem do tej pory żadnych problemów.
Amortyzatory tylne wymienione przy 40 tys., amortyzatory przednie przy 64 tys., 2 razy łącznik stabilizatora,tarcze hamulcowe przy 60 tys. (były pokrzywione)
Przyzwyczaiłem się już do za szerokich słupków przednich
Wszystko na swoim miejscu.
Nie mam klimatyzacji, wentylacja głośna, ogrzewanie tylnej szyby sam sobie częściowo przyłatwiłem.
Nigdy nie jechałem jako pasażer, z tylu mieszczą się dwa foteliki, czasami jeździ tam żona.
Głośny powyżej 120 km/h
Jeżdżę głownie w mieście - potrafi spalić 9,5 do 10 litrów (jazda w korkach)
Drobiazgów sporo: przepalająca się żarówka trzeciego światła stop, stuki od tablicy rejestracyjnej, słabe wycieraczki z przodu i z tyłu, miękki lakier - trzeba bardzo uważać, częściowy brak ogrzewania tylnej szyby, głośne letnie opony fabryczne - już wymienione, niekontakt w klaksonie, przesuwające się dywaniki.
Jazda miejska po warszawskich dziurach zaoowocowała: wymianą tarcz hamulcowych (60 tys., były krzywe), wymianą amorków tylnych (40 tys.,mokre), przednich (64 tys., stuki i szlak trafił mocowanie), 2 razy łącznik stabilizatora (40 tys. i 60 tys.). Aktualnie zmagam się z problemem szarpania po odpuszczeniu gazu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]

8,3