Ocena kierowcy - Hyundai Getz

Silnik 1.3 MPI 82KM 60kW
Rok produkcji 2005
Hyundai Getz 1.3 MPI 82KM 60kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność.
Autko miejskie i na krótkie trasy idealnie, jadąc w dalszą trasę i więcej niż w 2 osoby przydałoby się już coś większego.
Kultura pracy może przeciętna, elastyczność w miarę. Silnik ten na pewno dobrze radzi sobie w mieście natomiast na dłuższej trasie czuć lekki niedobór mocy, prędkości w przedziale 110 - 120 chyba jak najbardziej optymalne. Silnik 1.3 do 3 tys obrotów praktycznie nie jedzie, jednak gdy już przekroczmy tą granicę zaczyna się dziać dosyć sporo (jak na miejskie autko) jednak to zaoowocuje większym zużyciem paliwa.
Skrzynia biegów chodzi dość topornie jednak da się do tego przyzwyczaić.
Niby jest wspomaganie kierownicy jednak brakuje tutaj zmiennej siły wspomagania zależnej od prędkości jazdy.
Wiadomo jak to hatchback do przodu widoczność bardzo dobra dzięki bardzo długiej przedniej szybie, jednak przodu maski nie zobaczymy. Parkowanie tyłem też nie powinno przysporzyć nikomu większych problemów.
Wszystko na swoim miejscu.
W zimę dosc szybko nabiera temperatury wiec w aucie nie zmarzniemy:) Jednak w lato doskwiera mi brak klimatyzacji.
Jak na segment B wynik zadziwiający dobry. Brawo za regulacje nachylenia tylnej kanapy. Miejsca z przodu aż nad to z tyłu w miarę komfortowo podróżować mogą 2 dorosłe osoby.
do 3 tyś obrotów jest w miarę cicho, powyżej robi się głośno, stanowczo za głośno( W gacku 1.3 3 tys obr/min na 5 biegu tj. prędkośc w granicach 105 km/h )
Piratem drogowym nie jestem staram się jeździć w miarę przepisowo ale jestem również młodą osobą która czasami lubi zaszaleć. W tygodniu robię trasy rzędu 15-20 km, weekendami 40-50 km z czego większość poza obszarem zabudowanym. Średnia prędkość na takich odcinkach wynosi w granicach 100 km/h. Niedawno jednak wybrałem się getzem trasę TYCHY- BIAŁKA TATRZAŃSKA przez autostradę A4 i zakopiankę. W dwie strony robiąc w granicach 400 km getz średnio spalił 6,7 l na 100 km. Jadąc do Białki średnia prędkośc wynosiła 130-140 jednak wracając stałem 4 godziny w korku na zakopiance, gdy już się wydostałem średnio 120-130. Moim zdaniem jak na takie autko i przy tych prędkościach wynik rewelacyjny. Jednak przy trasach rzędu 40 km w jedną stronę i średniej prędkości 100-105 km/h autko spala 5.8-6 l.
W roku 2005 moim zdaniem było najlepiej w segmencie B. Jednak plastiki w gacku pozostawiają wiele do życzenia.
Od nowości: tłumik drgań, 2 razy siłownik który zamyka drzwi i raz żarówka która podświetla kokpit.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 MPI 82KM 60kW [l/100km]