Ocena kierowcy - Hyundai i10 I Hatchback

Waldi, 12 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 78KM 57kW
Rok produkcji 2010
Hyundai i10 I Hatchback 1.2 DOHC 78KM 57kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Hamulce jak żylety. Spory bagażnik, jak na takie autko, cichutko pracujący silnik, bardzo dobra widocznośc we wszystkie strony, dużo miejsca na przednich fotelach.
Oprócz za wysokiego spalania, auto miło zaskoczyło, idealne do miasta, parkowanie, zawracanie, wsiadanie i wysiadanie wygodne - auto wysokie. Silnik 1,2 wystarczający, zaliczyłem nim sam 2 tys km w trasie, do 140 km/100 można jechać, nic się nie dzieje. Mam jeszcze seata cordobę, sam wolę jeżdzic I10, wyżej siedzę, lepiej widzę i wszędzie się nim wcisnę. Od kiedy mamy to auto, żona nie chce jeżdzic cordobą.
Cichutki.
Dwójka lekko haczy.
Zawieszenie ma twardawe, dobrze trzyma się drogi. Opony troszke za małe, 14-ki bylyby optymalne.
Bardzo dobra we wszystkie strony.
Klima schładza po minucie jazdy.
Duża jak na takie małe autko, szczególnie z przodu.
Na autostradzie powyżej 120 troche głośno.
Niestety spalanie o litr większe/100km niz podaje producent. Z klimą na autostradzie trzeba dorzucić kolene 0,5 l/100km.
Kupiłem na wyprzedaży w 10/2010, wersję comfort, z większym sinikiem, jeszcze trochę potargowałem, wyrwałem go za 33 tys, dorzucili opny zimowe. Nie było tańszych aut wtedy w tym segmencie, w takiej wersji (comfort). Co do jakości - wystarczająca, nie mam wysokich wymagań, wg mnie to jest optymalna jakosć w stosunku do ceny.
Po 6000 km wszystko wporzo.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 78KM 57kW [l/100km]