Ocena kierowcy - Hyundai i30 I CW

Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : spalanie
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów - zgrzyty
Inne : HMP w przypadku prawdziwych problemów unika odpowiedzialności
Gdyby nie problem ze skrzynią biegów, oceniłbym samochód na "dobrze". Jeździłem wieloma samochodami, w tym innymi i30 z takim silnikiem i nie trafiłem na taki problem ze skrzynią biegów. Do tego dochodzi reakcja Hyundai Motor Poland na problem w samochodzie. Po wielu bojach udało się udowodnić usterkę i przeprowadzono wymianę skrzyni. Gdy problem zaczął występować ponownie, to już HMP zapomniał o uprzejmości i swoich zobowiązaniach. Uparcie twierdził, że problem nie występuje mimo potwierdzenia problemu w dwóch ASO Hyundai. Bardzo żałuję, że nie została wtedy zrobiona ekspertyza rzeczoznawcy. HMP zaproponował ekspertyzę dopiero po wymianie skrzyni, gdy usterka zdarza się sporadycznie. Na początku aby potwierdzić usterkę przyjeżdżałem do serwisu nawet kilka razy w miesiącu i zajęło to kilka miesięcy.
Silnik całkiem niezły jeśli chodzi o spalanie, ale gorzej jest z elastycznością i głośnością.
W moim egzemplarzu skrzynia to porażka. Od nowości są problemy ze zgrzytaniem dwójki przy przełączeniach z jedynki. Początkowo sporadyczne z czasem częstsze i coraz głośniejsze (jak w starym zdezelowanym ciągniku). Skrzynia naprawiana (jeden raz), wymieniana na nową (dwa razy). Obecnie tuż po wymianie zgrzyty znów występują sporadycznie. Hyundai Motor Poland po prostu sprawę olewa. Proponują ekspertyzę rzeczoznawcy tuż po wymianie skrzyni na nową dobrze wiedząc, że wykrycie usterki w takim momencie jest bardzo trudne. Po wizytach w dwóch różnych serwisach Hyundai i wystąpieniu usterki dokonano wymiany skrzyni na nową, a od pracownika HMP otrzymuję informację, że skrzynię wymieniono z uprzejmości "mimo iż z technicznego i stricte gwarancyjnego punktu widzenia nie było ku temu żadnych wskazań". Do tego dochodzi kwestia podejścia do klienta i do problemu, którego się po prostu wypierają. Po jeździe przeprowadzonej przez pracownika HMP dostaję taką informację: "Zapewniam Pana że kierując tym pojazdem z tą skrzynią nigdy mi nie „zgrzytnie”, jestem też w stanie „zazgrzytać” każdą inną skrzynią, jak wspomniałem uprzednio, kwestia techniki".
Dobry, chociaż niezbyt precyzyjny. Źle dobrany jest opór na kierownicy w zależności od prędkości z jaką samochód się porusza.
Przód i boki dobra, jednak do tłu dość słaba, szczególnie dla niskich osób.
Dobrze rozmieszczone guziki i funkcje. Obsługa intuicyjna.
Rozgrzewa się dość wolno, ale wentylacja jest całkiem niezła. Rzadko się zdarza konieczność włączenia klimy żeby okna nie parowały.
W tej klasie przestrzeni zarówno dla kierowcy jak i pasażerów jest bardzo dużo. Szczególnie pasażerowie z tyłu nie mogą narzekać na brak miejsca na nogi. Trochę gorzej jest z miejscem gdy z tyłu są trzy dorosłe osoby.
Wyciszenie słabe. Silnik słychać jak by nie posiadał żadnego wyciszenia, do tego bardzo głośno pracuje zawieszenie.
Zużycie paliwa na bardzo dobrym poziomie, szczególnie w trasie (udało mi się zejść na całym zbiorniku do 4.0). Przeglądy i części mogłyby być tańsze.
Jak za tę cenę dobry samochód. Gorzej w przypadku poważnego problemu. Mimo gwarancji HMP zostawia człowieka na lodzie.
Dużo różnych drobiazgów: - odboje amortyzatorów - skrzypienie mechanizmu wycieraczek - skrzypienie fotela kierowcy - skrzypienie plastików
Skrzynia biegów. W moim samochodzie koszmar.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Hyundai i30 I CW 1.6 CRDi 90KM 66kW