Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

`, 16 lat temu
Rok produkcji 2007
Hyundai i30 I Hatchback 1.6 126KM 93kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Spoko, podoba mi się dlatego go kupiłem. wprawdzie otrzymał tylko 4 gwiazdki w testach zderzeniowych ale i tak lubie to auto, podoba mi się jego wygląd, reflektory, kolor, wnętrze itp itd. Acha! kupując uważajcie na coś takiego: w salonach auta pokazowe mają koła zapasowe pełnowymiarowe i funkcjonalną podłogę w bagażniku ze schowkami - a ja dostałem jedynie koło dojazdowe przymknięte od góry dyktą z materiałem. To najbardziej boli i to NAJWIĘKSZY mankament zakupu tego samochodu. pokazują jedno a dostajesz co innego!
Silnik dobrze wyciszony, na razie w fazie docierania. Pracuje równo, dobrze przyspiesza.
Biegi wchodzą krótko, szybko, bez haczeń. Zmiana biegu nie wymaga użycia siły.
Ze względu na dość duży rozstaw osi i bardzo duży rozstaw kół samochód jest bardzo stabilny. Zawieszenie dość ciche i dobrze wybierające nierówności, lecz nieco gorsze niż w nowym F.Focusie.
Przy manewrach na ciasnym parkingu niewielki kłopot sprawia mi wyczucie przednich narożników samochodu, za to z tyłem auta nie mam probelmu.
Wszystko w zasięgu ręki, sterowanie audio w kierownicy, regulowane natężenie oświetlenia przyżądów, dodatkowo można całkowicie wyłączyć podświetlenie wbudowanego radioodbiornika. Przyciski oznaczone intuicyjnie. Problem może sprawiać przycisk obsługi komputera pokładowego.
Klimatyzacja manualna - nic dodać nic ująć - szybko chłodzi, szybko nagrzewa, szybko usuwa wilgoć/zaparowanie z szyb. Auto posiada dodatkowo funkcję podgrzania przedniej szyby w okolicy spoczywających wycieraczek.
Rozstaw osi, rozstaw kół robią mi tu wyjątkowo dobrze! Miejsca, jak na kompakt jest bardzo dużo. Jest obszernie, szeroko i jest podłokietnik; kierowca nie dotyka pasażera siedzącego obok.
Auto nieźle wyciszone, nawet na bruku jest nieźle.
Za te pieniądze nie dostaniesz podobnie wyposażonego nowego samochodu tej wielkości. Może prestiż marki jest niewielki, ale dzięki temu nie będzie chyba obiektem pożądania złodzieji.. kto by tam chciał ukraść jakiegoś Hyundaia skoro wkoło tyle fajnych
Samochód wygląda na zmontowany solidnie, wiec mam nadzieje ze nic mu nie będzie.
Trudno o czymkolwiek mówić mam 5 lat gwarancji, 5 lat assistance więc się tym nie przejmuje.
Hyundai i30 I Hatchback