Ocena kierowcy - Hyundai i30 I Hatchback

lolo, 14 lat temu
Silnik 1.6 CRDi 128KM 94kW
Rok produkcji 2009
Hyundai i30 I Hatchback 1.6 CRDi 128KM 94kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt, autko udane , przemyslane.
Autko b. udane , przemyślane. Posiadam 1,6 CRDI 115KM CRDI Hatchback. Żadnych kłopotów eksploatacyjnych. BArdzo rozsądny diesel, cichy , niewiele pali , wystarczająco mocny zestrojony z bardzo dobrze dobranymi przełożeniami 6-biegowej skrzyni biegów. Wszystkie elementy samochodu sprawiają wrażenie bardzo poprawnych, dobre audio. Nie zawiodłem się kompletnie niczym. Przed zakupem bardzo dobrze obejrzałem wszstkie autka z segmentu C (Golf, Focus, 307,308,Astra,...) i co się okazało, że komkurencja już na wstępie jest droższa o przynajmniej 10tys z tym wyposażeniem. Np. Radio Mp3 które tutaj mamy w standardzie w focusie kosztuje extra 1700zł, autoalarm 900.... ale lista jest długa. Z ciekawostek którymi Hyundai jakoś specjalnie się nie chwali, podam kilka rzeczy , które ten samochód posiada: - płaska podłoga po rozłożeniu tylnych siedzeń w wersji Hatchback ( płaską podłogę mają z reguły wielkie kolumbryby typu Mondeo czy Octavia kombii) - Hamulce tarczowe tył / przód - Dmuchawa 8 biegów - skrzynia 6 biegów - kontrolki nie-zapięcia pasów (z pikaniem) - Radio MP3 , tytuły piosenek na wyświetlaczu głównym - Wejście na USB ( podpinasz Pendrive z MP3, bez problemu duże pojemności typu 16GB) - temp. out na wyś. głownym z kontrolką ostrzegawczą gdy 0°C - schowek klimatyzowany - podłokietnik ze schowkiem, schowek w konsoli gł. ..... wsumie lista pozycji, gdzie u konkurencji zapłącisz za te dodatki jest długa. Podsumowywując jednym zdaniem: absolutnie nie żałuję.
Bardzo dobry diesel , stosunek mocy do pojemności wręcz idealny. Elastyczny, cichy , niewiele pali , spokojnie można zmieścić się w 4,5 (ecodriving 3,8), przy normalnej jezdzie 5,3-5,5. Wystarczająco mocny, bez paniki podczs wyprzedzania TIRów i to z kompletem pasażerów. Do tego niezawodny, ja nie mam z nim żadnych problemów , nie słyszałem od innych użykowaników aby coś się działo typu : uszk. turbina. Jadąc w przedziale 2000-3000/obr można tym autkiem na prawdę szybko przyspieszać z racji bardzo dobrze dobranych przełożeń - ale o tym niżej kategori \"skrzynia biegów\" :)
Posiadam 6-biegową. Bardzo dobre przełożenia , na 6 biegu przy 150 - 3100 obr - poezja. Biegi wchodzą bardzo dobrze , czasami haczenie z 1 na 2. O dziwo wsteczny OK. ( wiele nowych aut ma kłopot ze wstecznym). Z ciekawostki powiem, że już 4bieg jest delikatnie dłuższy niż w benzynach (1,6 16V) miałem 5-tkę .... a gdzie jeszcze 5 i 6 bieg. Całkiem przyzwoity jest również 1-wszy bieg..... gdzie do 30km/h można normalnie ruszyć bez hałasu (sporo innych diesli ma b.któtką jedynę przypominającą tę w polonezie, kto jeżdził wie o co chodzi)
Układ Jezdny bardzo poprawny. Bardzo blisko mu do Focusa, czy np. Hondy Civic. Na prawde nie ma się czego czepiać.... Niektórzy piszą , że jest on troszkę głośny ale w porównaniu do poprzedniego auta, którym jeżdziłem to na prawdę cisza. Dla mnie bardzo OK, zestrojony bardzo prawidłowo stosunek komfort/sztywność.
Bez zarzutu.
Ergonomia na 5+ . Bliżniacza Kia Ceed niestety ma sporo gorzej. I30 ma sporo lepsze i czytelniejsze zegary, są duże a niebieskie (konkretnie błękitne) podświetlenie jest regulowane i można ustawić wg uznania, umieszczenie przycisków funkcyjnych również bardzo dobre, wszytsko pod ręką, intuicyjne.
Wentylacja i ogrzewanie AUTO , ustawiasz ile chcesz i masz :) . Dmuchawa 8 - biegów.
Bardzo wygodny, sporo miejsca ..... na tle konkurencji wypada b. dobrze , ma wiecej miejsca na tylnej kanapie niz np. Golf.
Bardzo cichy diesel. Kto jezdził kiedykolwiek autkiem ze stajni VW ( VW,Skoda,Seat) będzie bardzo miło zaskoczony. Osoba która jedzie z tyłu nie usłyszy czy to diesel czy benzyna....Za to jest hałas od kół... ale z tym moza zyc, bo nie jest jakoś nadmiernie dokuczliwy.
Przy normalnej jezdzie: Po przejechaniu 16 tys km ma wyswietlaczu mam 5,5l.
Bardzo dobry stosunek jakosc / cena. Pochodzisz po salonach a się przekonasz.
Brak usterek (wersja czeska)
Brak Usterek (Wersja czeska)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 CRDi 128KM 94kW [l/100km]

3,8