Ocena kierowcy - Hyundai i30 II Hatchback 5d

rheed, 11 lat temu
Silnik 1.4 MPI 100KM 74kW
Rok produkcji 2012
Hyundai i30 II Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Eleganckie i nowoczesne wnetrze. Wyposarzenei w standardzie to wsystko czego potrzebuje.
Oceniany przez mnie model to Hyundai i30 z siknikiem bezynowym 1.4 (90koni) 5-dzwiowy kupiony w najtanszej podstawowej wersji Classic w kolorza bialym z doplata za pakiet komfort (multifuncyjna kierownica, podlokietnik z przodu, czujniki cofania z przodu i z tylu. Plusy: + atrakcyjna cena za nowoczesny samochod + swiatla LED do jazdy dziennej bez doplaty + ladne reflektory przednie imitujace xenony + klimatyzacja, radio, elektrycznie podnoszone szyby z przodu w standardzie bez doplaty, + elegancje, nowoczesne wnetrze (podobne do forda focusa), czarna tapicerka i obicia foteli, + podswietlenie kokpitu w kolorze niebieskim o regulowanej jasnosci + komputer pokazujacy aktualne spalanie itp w standardzie + 5 lat gwarancji + wg mnie na prawde przyzwoity komfort jazdy + dobra widocznosc w lusterkach bocznych + silnik pozwala na ekonomiczna jazdem kosztem dynamiki Minusy: - sylwetka nie kazdemu sie podoba (mi nie podoba sie za bardzo tyl samochodu) - silnik 1.4 (byla to glowna watpliwosc przy zakupie tego samochodu). Silnik ten jest w pelni wystarczajacy do jazdy po miescie, takze do krotkich wypadow weekendowych. Nie polecam go osobom podrozujacym wiele. W porownaniu z np. 2-litrowymi silnikami diesla, temu brakuje dynamiki - zwlasza kiedy samochod juz sie dobrze pozna i chce sie wykorzystywac wszystkie jego mozliwosci. Samochod do zdecydowanie spokojnej i ekonomicznej jazdy. Brak dynamiki daje pewien niedosyt i odbiera frajde z jazdy. Podczas przyspieszania niestety nie wciska w fotel.
Kulture pracy silnika oceniam bardzo dobrze.
6 biegow. Bez zastrzezen.
OK.
Duze lusterka boczne, dobra widocznosc do tylu. Bardzo dobra widocznosc do przodu (duza szyba). NIedurza oplata za czujniki cofania.
Na piatke. Polecam dokupienie podlokietnika z przodu oraz uleprzonej multifunkcyjnej kierownicy.
Brak jakichkolwiek problemow.
Bardzo przestronne wnetrze, zwlaszcza z przodu. Z tylu bez zastrzezen. Bagznik wystarczajacy.
Generalnie wyciszenie bardzo dobre. Po miescie jazda komfortowa. Podrozowac mozna tez komfortowo. Od okolo 130 km/h jest glosniej z uwagi na prace silnika. Ogolnie ocena 4 gdyz jezdzilem juz samochodami troche cichszymi (np Skoda Superb)
Auto z uwagi na silnik o malej pojemnosci ma spory potencjal do tego by jezdzic ekonomicznie i oszczedzac paliwo. Szkrzynia jest 6-cio biegowa a komputer zaleca jazde na najwyzszym biegu (co przy okazcji skutkuje zmniejszeniem dynamiki jazdy).
To kryteriu glownie decydowalo zakupie. Cena, ktora mi byla na poziomie renault megane i zdecydowanie korzystniejsza od np Golfa. Jedynym samochodem ktory moglem nabyc taniej byl citroen C4.
Auto jest nowe, przed dostarczeniem zostalo sprawdzone. Zadne usterki nie wystapily.
5 lat gwarancji bez limitu kilometrow na wszytsko to co sie nie zuzywa (plyny, opony itp).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 100KM 74kW [l/100km]

6,3